Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Właściwości leków homeopatycznych
Powszechnie wiadomo, że jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka jest zdrowie. Warto skrupulatnie o nie dbać, w czym może pomóc zarówno odpowiednia profilaktyka, jak i leczenie. Wielu z nas, oprócz tradycyjnych leków, stosuje bardziej tradycyjne i naturalne metody terapii, które były używane już od najdawniejszych lat, a sposoby na nie przechodzą z pokolenia na pokolenie. Przykładem mogą być leki homeopatyczne. Podpowiadamy, czym one są oraz w jaki sposób mogą działać.
Czym zajmuje się homeopatia?
Wielu ludzi zamiennie używa określenia homeopatii oraz ziołolecznictwa. Warto jednak zaznaczyć, że homeopatia zajmuje się nie tylko terapią roślinami, ale wszelkimi substancjami pochodzenia naturalnego. Należą do nich również minerały i produkty odzwierzęce.
Jak tłumaczą specjaliści z Apteki Świętej Barbary: ,,W naszym kraju wiele osób deklaruje używanie leków homeopatycznych. Dotyczy to przede wszystkim przeziębienia, ale też dolegliwości ze strony układu pokarmowego, oddechowego, a nawet tych, które związane są z menopauzą u kobiet’’.
Istotą działania substancji homeopatycznych jest wywołanie reakcji w organizmie, którą jednocześnie chcemy zwalczyć. W tym przypadku jest ona jednak całkowicie pożądana, ponieważ w efekcie dany objaw zostaje złagodzony lub całkowicie wyeliminowany. Dzieje się tak dlatego, że nasz organizm, a przede wszystkim układ odpornościowy, jest pobudzany do walki z chorobą.
Z jakimi schorzeniami można walczyć przy pomocy leków homeopatycznych?
Niezwykle istotne we wspomnianych preparatach jest to, że występują one w bardzo dużym rozcieńczeniu. Jest to spowodowane tym, że wysokie dawki używanych substancji mogłyby powodować zbyt nasilone objawy choroby, której chcemy przeciwdziałać. Leki homeopatyczne stosowane są najczęściej w przebiegu przeziębienia, nieżytu nosa oraz problemach z drożnością zatok. Na rynku znaleźć można mnóstwo kropli do oczu i nosa oraz syropów na kaszel. Bardzo popularne są także czopki doodbytnicze, które mają zwalczyć hemoroidy. Ciekawym przykładem tego typu leków będą także wszelkie maści przeciwgrzybiczne, które mogą być stosowane w przypadku chorób stóp, dłoni, ale także narządów rozrodczych. Preparaty homeopatyczne możemy podzielić ze względu na ilość surowców o danym rozcieńczeniu. Pierwszą grupą są preparaty jednoskładnikowe, nazywane też pojedynczymi. Wyróżnia je to, że składają się z jednej, głównej substancji, ale też wielu innych związków chemicznych, takich jak alkaloidy lub flawonoidy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana