Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
W jaki sposób określana jest wada wzroku?

Wada wzroku – czym dokładnie jest?
Wada wzroku to popularne określenie na zaburzenia widzenia wynikające z wad refrakcji (załamania światła). Ponieważ wady nie są chorobami oczu, to nie leczy się ich, tylko się je koryguje. Na przykład za pomocą szkieł korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Taka korekta nie tylko poprawia komfort życia pacjenta, ale też niweluje wiele dodatkowych niedogodności. Zaliczają się do nich choćby bóle głowy, nerwobóle, zmęczenie oczu. Ponadto, co jest ważne szczególnie u młodszych pacjentów, niekorygowana wada może postępować. Im szybciej się ją wykryje, tym lepiej dla danej osoby.Jakie wady wzroku się wyróżnia?
Istnieje kilka często występujących typów wad wzroku. To na przykład:- krótkowzroczność,
- nadwzroczność (dalekowzroczność),
- astygmatyzm,
- prezbiopia.
Jakie badania diagnostyczne przeprowadza się u okulisty?
Żeby potwierdzić lub wykluczyć wadę wzroku, trzeba udać się do specjalisty, który przeprowadzi odpowiednie badania diagnostyczne. Najpopularniejszą metodą jest badanie ostrości wzroku przy pomocy tablicy Snellena. Pacjent po prostu odczytuje z niej różnej wielkości litery i cyfry. Często wykonywanym badaniem jest też autorefraktometria, czyli komputerowe badanie wady wzroku. Jego wynik pozwala na wykrycie krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu w różnych stopniach zaawansowania. Jeszcze jedną techniką jest skiaskopia, czyli tzw. obiektywne badanie refrakcji oka. Odstępstwa od przyjętej normy wskazują na przykład na zaburzenia akomodacji czy zeza utajonego. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana