Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Systemy sterowania wymuszonym skrętem osi K50 - zalety i charakterystyka

Ciągniki należą do grupy bardzo istotnych pojazdów rolniczych. Często trzeba łączyć je ze złożonymi przyczepami tandemowymi i tridemowymi, a także niewielkimi maszynami (np. rozsiewaczem nawozów, opryskiwaczem ciąganym). Ich sterowanie często wiąże się z wymuszonym skrętem osi, który ułatwia prowadzenie maszyny na uwrociach. Warto szczególnie zwrócić uwagę na systemy sterowania wymuszonym skrętem osi K50. Jakie są jego zalety i cechy charakterystyczne?
Zalety i cechy wymuszonego skrętu osi K50
K50 jest formą zaczepu między ciągnikiem a przyczepą lub maszyną rolniczą. Końcówki K50 montuje się na drążkach wymuszonego skrętu osi od strony maszyny towarzyszącej. Mają formę kuli, co daje większe możliwości i wygodę (dopasują się do każdej maszyny). Jest to znacznie lepsze rozwiązanie od opcji oferowanych przez konkurencję (oparcie na tradycyjnym sworzniu). W przypadku zaczepu K50 rozróżnia się końcówki z trzymakiem lub bez niego.
Doskonałym uzupełnieniem asortymentu końcówek K50 są zestawy montażowe K50. Pozwalają one na kompleksowe wyposażenie w ten system prawie każdej maszyny rolniczej.
Systemy sterowania wymuszonym skrętem osi K50 są dostępne u sprawdzonego producenta – firmy Scharmüller Gesellschaft m.b.H. & Co. KG. z Austrii, której przedstawicielem jest przedsiębiorstwo Scharmueller SP. Można tu zakupić także wszystkie elementy związane z owym systemem (płyty nośne, korpusy, wkłady kulowe), a także przydatne części rolnicze (zaczepy transportowe i polowe, trzypunktowy układ zawieszenia).
Jak zamontować system wymuszonego skrętu osi?
System wymuszonego skrętu osi można zamocować za pośrednictwem kilku sposobów: do korpusów, płyt nośnych, wkładów pickuphitch PUH, wkładów kulowych K80.
W przypadku montażu do korpusów należy przykręcić zintegrowany system sterowania skrętem osi. Można tego dokonać poprzez przykręcenie odpowiednich końcówek K50.
Instalacja do płyt nośnych również wykorzystuje system K50. Odpowiedni element mocujący należy po prostu przykręcić do płyty nośnej K80. Końcówki pickuphitch również posiadają możliwość zastosowania systemu wymuszonego sterowania skrętem osi K50. Można tutaj zamontować jedynie sterowanie obustronne – w przeciwieństwie do korpusów, płyt nośnych lub niektórych wkładów kulowych.
Wkłady kulowe K80 należą do grupy najbardziej rozpowszechnionych zaczepów, które również mogą współpracować z wymuszonym systemem sterowania skrętem osi K50. Wystarczy przykręcić odpowiedni element do istniejącego wkładu, co nie przeszkadza w agregowaniu wkładu na dowolnej pozycji korpusu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana