Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Rehabilitacja po COVID. Jak dojść do pełni sił po koronawirusie?

Kto może skorzystać z rehabilitacji po COVID?
Rehabilitacja po koronawirusie wskazana jest dla pacjentów, u których występują negatywne skutki przebytej choroby, przyczyniające się do obniżenia ich komfortu życia. Są to głównie osoby zmagające się z powikłaniami dotyczącymi zmniejszonej wydolności płuc, która przejawia się poprzez nasilone duszności, zaburzenia oddychania lub trudności z wykonaniem prawidłowego oddechu. Rehabilitacja dotyczy jednak nie tylko osób starszych, ale również młodych, które przed chorobą nie miały żadnych problemów z uprawianiem aktywności fizycznej, natomiast po przechorowaniu COVID-19 skarżą się na trudności z oddychaniem, na bóle mięśni, stawów, głowy oraz na znaczny spadek siły mięśniowej. Programy terapii pocovidowej realizowane są przez prywatne ośrodki zdrowia, takie jak Centrum Rehabilitacji FinMed w Szczecinie, które ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. W takich miejscach leczenie jest możliwe nie później niż 6 miesięcy od zakończenia choroby, a do jego rozpoczęcia obowiązkowe jest skierowanie od lekarza.Jak wygląda rehabilitacja pocovidowa?
Każde leczenie musi być poprzedzone dokładną diagnozą ze strony lekarza oraz fizjoterapeuty, a także przeprowadzeniem badań diagnostycznych. Na tej podstawie specjalista dobiera indywidualne ćwiczenia dopasowane do stanu zdrowia i możliwości pacjenta. Niemniej jednak , czas rekonwalescencji ma na celu przede wszystkim zmniejszyć dolegliwości związane z dusznościami, a tym samym poprawić pojemność oraz ukrwienie płuc, a także poprawić sprawność i kondycję pacjenta. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana