Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Przeprowadzka zakładu przemysłowego. Największe wyzwania logistyczne

Od czego zacząć?
Pierwszym etapem przeprowadzki zakładu przemysłowego zawsze jest przeprowadzenie dokładnej wizji lokalnej:W jej trakcie dokonujemy oceny zakresu usługi, ustalamy jakie środki i techniki należy konieczne wykorzystać, a ostatecznie określamy koszty całej operacji – mówi przedstawiciel firmy Autor. - Wszystko to ma na celu zorganizowanie przeprowadzki w sposób jak najbardziej zorganizowany oraz sprawny, a także uniknięcie ewentualnych nieporozumień. Przygotowany plan oraz kosztorys przeprowadzki musi zostać zaakceptowany przez zleceniodawcę – dopiero wtedy możliwe jest wykonanie jakichkolwiek prac związanych z przenosinami zakładu.
Jak wygląda przeprowadzka zakładu?
Szczegółowy przebieg całej przeprowadzki zakładu przemysłowego to kwestia bardzo indywidualna, uzależniona od takich czynników jak ilość maszyn obecnych w zakładzie, ich rodzaj, wielkość, możliwość ich demontażu czy też dystans, jaki urządzenia te muszą przebyć ze starego zakładu do nowej lokacji. Niekiedy zdarza się, że przeprowadzka wykonywana jest lokalnie na obszarze jednego zakładu – jej celem jest wtedy przearanżowanie pomieszczeń tak, by mogły się w nim zmieścić nowe urządzenia lub zmodernizowanie produkcji. Niemniej można wymienić kilka punktów wspólnych dla każdej takie przeprowadzki:- Demontaż maszyn, platform, podłączeń i innych elementów wyposażenia zakładu – praca ta musi być wykonania w zgodzie z dokumentacją techniczną urządzeń. Sam proces demontażu również jest ze szczegółami dokumentowany, a elementy maszyn odpowiednio oznaczane. Dzięki temu powtórny montaż jest prostszy.
- Pakowanie maszyn – urządzenia muszą być zabezpieczone na czas transportu. Jeśli transport odbywa się drogą morską, metalowe elementy muszą być pakowanie antykorozyjnie i próżniowo.
- Transport bliski – wymaga zastosowanie odpowiedniego sprzętu dźwigowego, zdolnego do podnoszenia znacznych ciężarów, na przykład suwnic hydraulicznych oraz wózków widłowych.
- Transport daleki – wykonywany najczęściej przy pomocy samochodów ciężarowych, wyposażonych w adekwatne naczepy.
- Montaż w miejscu docelowym – używając dokumentacji technicznej urządzeń wykwalifikowani technicy dokonują powtórnego montażu maszyn w nowym zakładzie fabrycznym.
Co jest najtrudniejsze?
Trudno wskazać jeden etap przeprowadzki, który mógłby uchodzić za najtrudniejszy – cały proces wymaga doskonałej organizacji i zdolności planowania, aby mógł być zrealizowany sprawnie i w jak najkrótszym czasie. Pewne wyobrażenie na temat tego, jak dużym wyzwaniem jest przeprowadzka zakładu przemysłowego daje świadomość tego, jak przewożone są maszyny, których nie da się (np. ze względu na koszty) rozłożyć na mniejsze komponenty. Bardzo masywne urządzenia mogą być przewożone za pomocą specjalnych naczep tylko i wyłącznie za uzyskaniem odpowiedniej zgody organów zarządzających danymi odcinkami dróg. Przebieg trasy transportu musi być bardzie dokładnie zaplanowany – nawet z pozoru małe przeszkody mogą wpłynąć na znacznie opóźnienia. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana