Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Podajnik soczewek - co to takiego?

Automatyzacja produkcji dotyczy nie tylko wielkich zakładów przemysłowych, ale również miejsc, w których wytwarza się specjalistyczny sprzęt medyczny. Linie produkcyjne są stosowane też w branży okulistycznej, między innymi do wytwarzania soczewek okularowych. Zastosowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań pozwala na usprawnienie procesu produkcji przy zachowaniu jego doskonałej precyzji. Zobacz, na czym polega ich praca.
Okulary nosi bardzo wiele osób, jednak mało kto zastanawia się, jak one powstają. Spytaliśmy pracownika firmy Poland Optical, jak wytwarza się najważniejszą część okularów, czyli soczewkę. Według specjalisty zajmującego się sprzedażą sprzętu okulistycznego soczewki okularowe powstają przy użyciu linii produkcyjnych. A jaką rolę odgrywa w nich podajnik soczewek?
Linie produkcyjne w okulistyce
Zastosowanie linii produkcyjnych w wytwarzaniu elementów optycznych pozwala na przyspieszenie procesu technologicznego, a co za tym idzie, na zmniejszenie kosztów gotowego produktu. Obecnie wysokiej jakości okulary nie są dobrem luksusowym i każdy może sobie na nie pozwolić.
Soczewki okularowe przechodzą przez cały proces produkcyjny bez ingerencji człowieka. Operator ustawia pożądane parametry i odbiera gotową soczewkę, która została poddana obróbce tak, by mogła zostać zamontowana w okularach.
Jednymi z istotnych elementów linii są szlifierki oraz podajniki taśmowe. Automatyczne podajniki soczewek współpracują z zestawami szlifierskimi, w skład których mogą wchodzić automaty szlifierskie i automaty wiercąco-rowkujące. Podajnik umieszcza soczewkę w odpowiednim miejscu urządzenia, a następnie zostaje ona poddana szlifowaniu i nawiercaniu. Te elementy linii muszą pracować maksymalnie precyzyjnie.
Czym są podajniki soczewek?
Podajniki mogą występować w wersjach stacjonarnych i taśmowych. Przeważnie są wyposażone w ruchome ramię, przy użyciu którego soczewka jest ustawiana w odpowiedniej pozycji. Nowoczesne podajniki charakteryzują się:
- bardzo wysoką wydajnością (do 48 soczewek na godzinę),
- ergonomiczną budową, która nie wymaga dużej ilości miejsca,
- łatwością obsługi,
- wysoką automatyzacją, czyli pracą bez dużej ingerencji operatora.
Dzięki temu proces produkcyjny może przebiegać bardzo szybko. Dodatkowo powierzenie wykonywania obróbki soczewek maszynie sprawia, że praca jest wykonana niezwykle precyzyjnie, a to ma kluczowe znaczenie w przypadku akcesoriów optycznych. Podajniki występują w różnych wersjach i są przystosowane do współpracy z wieloma innymi urządzeniami.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana