Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Okulary przeciwsłoneczne - nie tylko na lato

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny przedmiot, który powinna posiadać każda osoba dbająca o zdrowie. Przyciemniane szkła z filtrem UV chronią nasze oczy przed działaniem szkodliwego promieniowania przez cały rok. Poza tym okulary to świetny, modny gadżet, czyli podstawowe akcesorium w wyposażeniu osób lubiących śledzić modowe trendy. Odpowiednio dobrane mogą podkreślić naszą stylizację.
Funkcje okularów przeciwsłonecznych.
Kupując okulary przeciwsłoneczne należy wybrać te z filtrem UVA. Zabezpiecza on nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Bezpieczny filtr powinien mieć moc 400 UVA. Zapewni to nam skuteczną ochronę. Warto też wybrać okulary z dużymi oprawkami, bo im większa część twarzy wokół oczu będzie zasłonięta szkłami tym mamy większą pewność, że szkodliwe promieniowanie nie dociera do źrenic – radzi ekspert z salonu optycznego w Tarnobrzegu.
Inną funkcją, którą pełnią okulary przeciwsłoneczne to zapobieganie powstawaniu szkodliwych dla oczu refleksów dzięki zastosowaniu filtrów polaryzacyjnych. Okulary z takim dodatkowym filtrem doskonale sprawdzą się zimą, szczególnie wśród osób uprawiających zimowe sporty. Innym filtrem, z którym możemy spotkać się w oznaczeniach okularów przeciwsłonecznych, jest filtr IR, który stosuje się w okularach przeznaczonych dla osób długo przebywających na silnym słońcu. Chroni on przed promieniowaniem podczerwonym.
Inne filtry, które możemy zaobserwować na oznaczeniach okularów to UVB lub UVC. One również chronią przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, ale w mniejszym zakresie niż filtr UVA.
Wybór okularów przeciwsłonecznych.
Pamiętajmy, by kupować tylko okulary z certyfikatami jakości. Produkty, które spełniają normy europejskie, powinny mieć jedno z poniższych oznakowań:
- EN 166 2001,lub EN 1836+A1:2009,
- CE,
- 89/686/EWG,
- ISO 9001 2000.
Tylko tak oznaczone okulary przeciwsłoneczne zapewnią skuteczną ochronę naszych oczu. Markowe okulary z certyfikatem jakości są dostępne już od 100 złotych. Nie warto ryzykować, kupując okulary bez certyfikatów, gdyż może to doprowadzić do problemów ze wzrokiem. Nosząc ciemne szkła bez odpowiedniego filtra, oszukujemy nasze oczy, które zostają poddane działaniu szkodliwego promieniowania. Rozszerzone źrenice są bezbronne. Dobrym pomysłem jest wizyta w sprawdzonym salonie optycznym, gdzie mamy pewność, że kupimy okulary przeciwsłoneczne dobrej jakości. Poza tym wybór wzorów i fasonów jest ogromny. Wizyta u optyka może być super zabawą w poszukiwanie perfekcyjnych i modnych okularów przeciwsłonecznych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana