Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Ograniczenia związane z zastosowaniem wózków widłowych z silnikiem Diesla
Wózki widłowe są powszechnie wykorzystywane w transporcie bliskim do przewożenia różnych ładunków. Stosuje się je w halach magazynowych, przy załadunku i rozładunku np. w porcie albo jakimś centrum logistycznym. Ogólnie wózki widłowe można podzielić na elektryczne lub spalinowe – z silnikiem Diesel, na LPG lub benzynowe. Korzystanie z nich łączy się także z pewnymi ograniczeniami. O czym należy wspomnieć w przypadku wózków z silnikiem Diesel?
Rodzaje wózków widłowych i ich zastosowanie
Trudno wyobrazić sobie sprawny załadunek bardzo ciężkich towarów umieszczonych na paletach bez użycia wózka widłowego. W zależności od miejsca i rodzaju ładunków do przenoszenia można wykorzystywać inne wózki widłowe. Wspomniane wózki z napędem elektrycznym świetnie sprawdzają się np. w różnych halach produkcyjnych, magazynowych, czy w sklepach wielkopowierzchniowych, gdzie są stanowiska pracy i trzeba pilnować norm związanych ze spalinami oraz poziomem hałasu. Dobrze znane i często widywane wózki zasilane LPG mogą przydać się do pracy nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale również poza nimi. W przypadku wózków z silnikiem Diesel, ich przeznaczeniem jest przewożenie różnych ładunków (często bardzo ciężkich, nawet do 10 ton) na otwartej przestrzeni. Mają bardzo odporną konstrukcję na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne.
Przeczytaj również: Czy do wózków widłowych warto wybierać zamienniki części?
Wózki widłowe z silnikiem Diesel
Wspominane już wózki widłowe z silnikiem Diesel gwarantują, że praca przy ich użyciu będzie dużo prostsza i efektywna. Dzięki dobrej jakości wykonania oraz odpowiedniej konstrukcji przewiezienie ciężkich ładunków nie będzie problemem. Do jednych z zalet wózków widłowych z silnikiem Diesel należy dobre radzenie sobie na różnych powierzchniach, np. na nierównościach. Należy jeszcze wspomnieć o krótkim czasie tankowania.
Przeczytaj również: Jakich uprawnień wymaga kierowanie wózkiem widłowym?
Jak wiadomo, nic nie jest idealne – również stosowanie wózków widłowych z silnikiem Diesel, które są w ofercie firmy LOG – SYSTEM łączy się z pewnymi ograniczeniami. Zdecydowanie należy do nich poziom emitowanych spalin oraz poziom generowanego hałasu. Dlatego też zazwyczaj używa się ich na otwartych przestrzeniach. Poza tym koszty związane z ich zakupem mogą być wyższe niż w przypadku pozostałych wózków widłowych. Trzeba również liczyć się z częstszymi czynnościami serwisowymi.
Przeczytaj również: Naprawa wózka widłowego. Co psuje się najczęściej?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana