Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Nowoczesne sposoby usuwania wgnieceń samochodowych

Jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniu, nie będzie miał już takiej samej wartości na rynku. Ponadto wgniecenia w perspektywie średnio- i długoterminowej mogą prowadzić do wielu problemów, takich jak utlenianie lub korozja blachy. Z tego powodu warto rozważyć naprawę pojazdu. Nowoczesne sposoby usuwania wgnieceń gwarantują świetny efekt końcowy. Jakie obecnie techniki są używane przez profesjonalistów? Podpowiadamy.
Wybór dobrego fachowca
W przypadku powstania wgniecenia w samochodzie pierwszym krokiem, który należy podjąć, jest wybór odpowiedniego fachowca. Wykwalifikowani blacharze posiadają zaawansowany sprzęt przeznaczony do usuwania usterek, a także znają nowoczesne techniki, które pozwalają na pozbycie się danego wgniecenia szybko i sprawnie. Przykładem miejsca, do którego warto się w tym celu udać może być serwis Gampcar. Zatrudnieni w nim specjaliści ocenią wielkość szkody i na jej podstawie wybiorą metodę, która najlepiej sprawdzi się w przypadku danej sytuacji. Istnieje kilka popularnych metod usuwania wgnieceń, można do nich zaliczyć m.in.:
metodę punktową
naprawę przy użyciu spottera
Metoda punktowa
Obecnie najczęściej stosowana technika usuwania wgnieceń samochodowych to naprawa punktowa — wykorzystywana jeśli lakier uległ uszkodzeniu. Gdy skaza znajduje się na małej powierzchni (mniejszej niż arkusz formatu A4), technika ta jest najszybszym, najbardziej ekonomicznym i najskuteczniejszym sposobem na usunięcie wgnieceń w samochodzie. Element taki wówczas jest czyszczony i polerowany. Następnie profesjonaliści nakładają odpowiednią farbę w celu uzyskania idealnego wykończenia.
Naprawa z użyciem spottera
W przypadku, w którym nie doszło do uszkodzenia lakieru, specjaliści mogą zdecydować się na naprawę zderzaka czy innej uszkodzonej części samochodu przy pomocy specjalistycznego urządzenia, nazywanego spotterem. Umożliwia ono pozbycie się problemu bez konieczności wpływania na właściwości karoserii. Spotter punktowo przygrzewa elektrody i adaptery do powierzchni blachy samochodowej. Kolejnym etapem procesu jest wyrównanie wgniecenia. Warto podkreślić, że wybór tej techniki sprawdza się zarówno przy mniejszych, jak i bardzo rozległych uszkodzeniach karoserii. Ponadto, ze względu na to, że naprawa przebiega od wewnątrz danego elementu, nie zachodzi konieczność jego zdejmowania. Co za tym idzie - nie dochodzi do możliwości ewentualnego uszkodzenia delikatnej warstwy lakieru. Spotter najczęściej używany jest przy wgnieceniach zbyt małych do skorzystania z tradycyjnej techniki blacharskiej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana