Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Naprawa i regeneracja rozruszników. Co warto wiedzieć?

Zalety regeneracji
Regeneracja rozrusznika ma wiele zalet. Przede wszystkim, niesie ona ze sobą znacznie mniej kosztów, niż zakup nowego rozrusznika. A trzeba wiedzieć, że jego ceny mogą być dość wysokie (wszystko zależy od modelu auta, im rzadziej spotykane, tym droższy rozrusznik). Niektórym może się wydawać, że zepsuty rozrusznik wymienić można na sprawną część używaną. Owszem, jest to możliwe, jednak konieczne jest poddanie go właśnie regeneracji.Kiedy zdecydujemy się na zakup używanego rozrusznika, ciężko w pełni ocenić jego stan techniczny, dlatego istnieje spore ryzyko, że szybko może dojść do jego awarii. Aby jej uniknąć, należy poddać zakupiony rozrusznik regeneracji. Polega ona na wymianie uszkodzonych podzespołów na nowe, w pełni działające – tłumaczy ekspert reprezentujący Zakład Elektromechaniki Pojazdowej Sebastian Zagorecki.
Na czym polega regeneracja rozrusznika?
Regeneracji rozrusznika dokonywać powinni fachowcy, którzy zajmują się elektryką samochodową (będą w stanie z łatwością o dnaleźć przyczynę awarii). Regeneracji poddać można bendiks i włącznik elektromagnetyczny. Wymienić z łatwością można natomiast tulejki, wirnik, szczotki i uzwojenie. Regeneracja rozrusznika polega na rozebraniu go na części pierwsze, wymianie uszkodzonego elementu, zabezpieczeniu przed korozją i nasmarowaniu wszystkich jego elementów. Co istotne, nie ma przeważnie problemów ze znalezieniem części zamiennych dla uszkodzonych elementów. Warto pamiętać, że żywotność rozrusznika można skrócić, przez nieprawidłowe odpalanie auta. Jeśli zależy wam na tym, aby rozrusznik pracował jak najdłużej, nie należy zbyt długo przetrzymywać kluczyka w pozycji zapłonu. Tego typu praktyki są bowiem prawdziwymi zabójcami rozruszników samochodowych. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana