Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na czym polega regeneracja szyb samochodowych?

Usuwanie drobnych zarysowań
W większości przypadków uszkodzenia szyby samochodowej nie ma potrzeby jej wymiany. Rysy, które powstają na powierzchni, pojawiają się z różnych powodów. Często mają na to wpływ czynniki atmosferyczne. Dzieje się tak szczególnie zimą, kiedy szyby zachodzą mrozem i zmuszają kierowców do ich codziennego skrobania. Rysy na szkle, powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych, można usunąć za pomocą polerowania. Uzyskanie pożądanego efektu wymaga zlokalizowania ubytku i dokładne jego wypolerowanie. Potrzebne są do tego specjalistyczne narzędzia i odpowiednie doświadczenie.Kiedy możliwe jest usuwanie pęknięć i odprysków?
Regeneracja szyby jest także możliwa w przypadku niektórych pęknięć i odprysków. Każde z nich powinno być niezwłocznie usuwane ze względów bezpieczeństwa, jednak nie zawsze da się to zrobić. Ekspert z firmy JK Auto Szyby Samochodowe w Nowym Sączu tłumaczy:Aby regeneracja była możliwa, uszkodzenia nie powinny być większe niż średnica monety pięciozłotowej. Także zbyt duża liczba ubytków może uniemożliwić odratowanie szyby. Poza tym ciężko jest usunąć uszkodzenia położone blisko siebie lub w okolicach krawędzi szyby.Ze względów bezpieczeństwa nie usuwa się także uszkodzeń w polu widzenia kierowcy. Zwlekanie z decyzją o regeneracji może skutkować tym, że szybę trzeba będzie wymienić, a to oznacza poniesienie znacznie wyższych kosztów.
Jak przebiega proces regeneracyjny?
Przed usuwaniem ubytków niezbędne jest dokładne wyczyszczenie miejsca odprysku. Należy usunąć wodę oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Następnie za pomocą pompy próżniowej uszkodzenie zostaje wypełnione żywicą syntetyczną, którą utwardza się przy użyciu promieni ultrafioletowych. Nadmiar żywicy należy zetrzeć. Można to robić poprzez polerowanie ręczne lub mechaniczne. Cały proces regeneracji szyby trwa około godziny. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze niż jej wymiana. Trwałość szkła w zapełnionym miejscu jest bardzo wysoka, natomiast końcowy efekt wizualny zazwyczaj pozostaje niezauważalny. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana