Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na czym polega paletyzacja?

Jak projektuje się stanowiska do paletyzacji?
Kiedy projektujemy lub zamawiamy zrobotyzowane stanowisko do paletyzacji, musimy koniecznie wziąć pod uwagę, jaka będzie linia dostarczająca produkty. Robot i jego wyposażenie musi być do niej dostosowany, podobnie jak do linii, która będzie odsyłała zapakowane palety.Musimy wziąć też pod uwagę sposób pakowania – najczęściej służy do tego automatyczna owijarka. Zawsze istotny jest dla nas aspekt ekonomiczny, więc zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, powinniśmy przeanalizować, czy automatyzacja rzeczywiście jest ekonomicznie uzasadniona – mówi nam przedstawiciel firmy Centrum Projekt z Wrocławia. Należy uwzględnić przy tym nie tylko udźwig i zasięg robota, liczbę cykli produkcyjnych, ale też organizację przestrzenną całego stanowiska. Zawsze powinno nam zależeć na tym, by stanowisko zajmowało jak najmniej miejsca, zgodnie z obowiązującymi trendami.Wszystkie urządzenia i maszyny muszą charakteryzować się dużą niezawodnością. Od profesjonalnych firm, które zajmują się projektowaniem i budową maszyn, zawsze możemy oczekiwać rozbudowanych systemów zabezpieczeń.
Przykładowe zrobotyzowane stanowisko
Jako przykład, który opowie dokładniej, jak wygląda paletyzacja, omówimy zrobotyzowane stanowisko do układania i zdejmowania worków z palet. Jest to doskonałe rozwiązanie, by zastąpić uciążliwą fizycznie i zdrowotnie pracę przemysłową człowieka pracą robota. Poprawia nie tylko aspekt wydajnościowy (przykładowy robot jest w stanie przenieść w czasie minuty sześć trzydziestokilogramowych worków), ale również wizerunek firmy. Przykładowe stanowisko z dwoma przenośnikami, które umożliwiają ciągłą pracę robota, składa się z następujących elementów: robota przemysłowego do paletyzacji worków o masie do 30 kg, podajnika worków oraz podajnika europalet, chwytaka pneumatycznego oraz specjalnego ogrodzenia bezpieczeństwa z drzwiami serwisowymi, które są kontrolowane przez układ bezpieczeństwa w stanowisku. Stanowisko można dodatkowo rozbudować o inne elementy, na przykład przenośnik palet, magazyn pustych palet, czy automatyczną owijarkę folii. Cena inwestycji nie jest mała, ale dla wielu przedsiębiorstw naprawdę opłacalna. Warto też wspomnieć, że niektóre firmy, które zajmują się projektowaniem i produkcją zrobotyzowanych stanowisk do obsługi palet, daje możliwość wzięcia robota w leasing – oznacza to, że nie poczujemy całego kosztu inwestycji od razu. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana