Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na czym polega mobilna wulkanizacja?

Ogumienie w samochodzie może zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. Wystarczy wjechać w dziurę lub podróżować w trudniejszych warunkach, aby okazało się, że opona wymaga wymiany. Usterki takie wymagają natychmiastowej interwencji specjalistów. Niestety jest to dużym problemem, jeżeli opona została uszkodzona w drodze. Z pomocą przychodzi jednak usługa mobilnej wulkanizacji.
Wulkanizacja mobilna – co to takiego?
Opona może zostać przebita w każdej chwili. Każdy kierowca wie, że jazda samochodem z ogumieniem, z którego zeszło powietrze, jest niekomfortowa, ale przede wszystkim niebezpieczna. Dlatego trzeba jak najszybciej poradzić sobie z tym problemem.
Zdarza się, że stan opon nie pozwala na dalszą jazdę. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji mobilnej wulkanizacji. Firmy świadczące tego typu usługi pracują całodobowo. Dzięki temu nawet kierowca, który złapie gumę w środku nocy, może liczyć na ich pomoc.
Fachowcy przyjeżdżają na miejsce, a następnie zajmują się oponą. Ich zadaniem jest naprawa uszkodzonego ogumienia. Po wykonaniu odpowiednich zabiegów kierowca może ruszyć w dalszą drogę. Oferta mobilnej naprawy opon jest skierowana zarówno do właścicieli pojazdów osobowych, dostawczych, jak i ciężarowych.
„Opona to jeden z tych elementów samochodu, który musi być w idealnym stanie, aby można było prowadzić pojazd i to bez narażania innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Właśnie dlatego tak nieoceniona jest mobilna wulkanizacja. Pracownicy takiego punktu są w stanie pomóc kierowcy z ogumieniem o każdej porze dnia i nocy, kiedy ten znajduje się w trasie” – mówi ekspert z firmy PNEUMASTER.
Jak wygląda mobilna naprawa opon?
Naprawa opon w terenie to szansa dla kierowcy, aby nie musiał przerywać podróży czy korzystać z usługi holowania. Metody i techniki wykorzystywane przez kierowców gwarantują, że opona umożliwi im dalszą jazdę.
Wezwani fachowcy oceniają na miejscu skalę problemu. Decydują wtedy, czy opona musi zostać wymieniona, czy można ją naprawić. Jeżeli będzie istniała możliwość likwidacji uszkodzenia, ogumienie jest oczyszczane i przygotowywane do naprawy. Następnie wypełniany jest kanał przebicia oraz wklejany wkład naprawczy. Na końcu opona zostaje uszczelniona, a jej stan jest ponowione weryfikowany.
Można również korzystać z całodobowego serwisu wulkanizacji mobilnej w celu sprawdzenia napompowania opon. Jeżeli okaże się, że mają one zbyt mało powietrza, zostaje ono dopompowywane. Wpływa to na komfort i bezpieczeństwa jazdy, żywotność ogumienia oraz zużycie paliwa.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana