Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na czym polega leczenie autyzmu u dzieci?
Jakie są metody leczenia autyzmu u dzieci?
Przede wszystkim do rozpoczęcia jakiejkolwiek terapii konieczne jest postawienie rzetelnej diagnozy. Jeśli zatem widzimy niepokojące objawy u dziecka, takie jak wycofywanie się, problemy z komunikacją i mówieniem, należy od razu udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Na podstawie zebranego wywiadu oraz obserwacji pacjenta dobierany jest indywidualny program terapii, skupiający się na zaburzeniach w poszczególnych sferach. Leczenie dzieci z autyzmem to wieloetapowe oraz kompleksowe działania opierające się na współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin, m.in. z logopedą, psychologiem oraz neurologiem. Terapia musi również obejmować całą rodzinę, ponieważ dla poprawy funkcjonowania, istotną rolę odgrywa sposób, w jaki rodzice postępują z dzieckiem na co dzień.Jaką pomoc oferuje fundacja dla dzieci z autyzmem?
Diagnoza autyzmu bez wątpienia jest przykrym i skomplikowanym doświadczeniem dla całej rodziny. Dla wielu rodziców wiąże się z intensywnymi emocjami i koniecznością przeorganizowania swojego dotychczasowego życia. Dlatego też, aby pomóc rodzicom i dzieciom z autyzmem powstały fundacje, takie jak Fundacja Miś, której pracownicy niosą wsparcie w trudnej sytuacji. W zakres działań fundacji wchodzi leczenie dostosowane do diagnozy, między innymi terapia TEACCH, analiza behawioralna, integracja sensoryczna, muzyko oraz dogoterapia. Specjaliści prowadzą także zajęcia terapeutyczne dla dzieci z autyzmem, których celem jest zwiększenie samodzielności oraz poprawa ich funkcjonowania w różnych dziedzinach i sferach, np. w motoryce małej i dużej, czynnościach poznawczych, komunikacji oraz w interakcjach z innymi. Spotkania odbywają się regularnie, a udział biorą w nich wykwalifikowani specjaliści, którzy mają wiedzę na temat tego, jak właściwie stymulować rozwój dzieci autystycznych. Rodzice mogą również liczyć na wsparcie psychologiczne i wskazówki dotyczące postępowania z pociechą w domu. Fundacja Miś oferuje dodatkowo pomoc finansową przy zakupie leków niezbędnych w zmniejszeniu objawów autyzmu lub leczeniu innych chorób współistniejących.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana