Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na co zwrócić uwagę wybierając generator ozonu do mieszkania?

Dezynfekujące właściwości ozonu
Ozon to cząsteczka tlenu złożona nie ze standardowych dwóch, ale z trzech atomów. Ten dodatkowy atom ma tendencję do odłączania się i wchodzenia w reakcje z innymi związkami chemicznymi, które rozbija. W praktyce przekłada się to na efektywną dezynfekcję i odświeżenie powietrza nawet tam, gdzie mamy do czynienia ze stęchlizną albo chemikaliami. Ale ozonatorów warto regularnie używać również w zadbanych mieszkaniach, szczególnie gdy zmagamy się z alergiami, problemami oddechowymi albo osłabioną odpornością.– Odpowiednio przeprowadzone ozonowanie sprawi, że pozbędziemy się nie tylko brzydkich zapachów, ale także zagrażających naszemu zdrowiu bakterii, pleśni czy grzybów – tłumaczy przedstawiciel firmy Bitom produkującej ozonatory. – Pozbędziemy się ich z każdego zakamarka wszystkich pomieszczeń, ponieważ ozon, tak jak powietrze, wniknie we wszystkie kąty i szczeliny.
Jaki ozonator wybrać do mieszkania?
Parametrem charakteryzującym poszczególne modele generatorów jest ich wydajność, czyli to, ile gramów ozonu produkują w ciągu godziny. Wartość tego parametru mieści się zwykle w przedziale od 3,5 do 60 g/h i powinna być dostosowana do kubatury ozonowanych pomieszczeń. Innego urządzenia użyjemy w mieszkaniu, innego w restauracji, a jeszcze innego w hali przemysłowej. Do ozonowania niewielkiego mieszkania w zupełności wystarczy domowy generator ozonu o wydajności 5 g/h. A co w przypadku dużych mieszkań, apartamentów czy domów jednorodzinnych? Wszystko zależy od tego, czy jesteśmy w stanie całkowicie odizolować poszczególne pomieszczenia, uszczelniając wszelkie otwory. Jeśli tak, możemy ozonować pokój po pokoju używając urządzenia o mocy 5 g/h. Jeżeli nie, potrzebować będziemy generatora bardziej wydajnego. Zwrócić powinniśmy też uwagę na to, czy ozonator wyposażono w intuicyjny panel sterowania, ułatwiający jego obsługę, oraz uchwyt mocujący, umożliwiający przytwierdzenie urządzenia do ściany. Kluczowym elementem jest również wyłącznik czasowy, ponieważ w trakcie pracy generatora nie wolno wchodzić do ozonowanych pomieszczeń. Grozi to poważnym zatruciem gazem. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana