Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy głębinowej?

Jak działa pompa do studni głębinowej?
Studnie głębinowe mogą współpracować z pompami ssącymi montowanymi na powierzchni albo zatapialnymi, które są instalowane wewnątrz odwiertu. Pierwsze rozwiązanie sprawdza się tylko w miejscach, gdzie woda będzie pobierana ze stosunkowo niewielkiej głębokości, drugie gwarantuje skuteczną pracę na dużych głębokościach. Pompy głębinowe to urządzenia, które mają postać walca, z zamkniętym hermetycznie wewnątrz silnikiem elektrycznym, połączonym mechanicznie z wirnikiem. Moduł z silnikiem znajduje się poniżej części zawierającej wirnik, co upraszcza konstrukcję i umożliwia uzyskanie tak kompaktowych rozmiarów. Dla ochrony przed niszczącym działaniem wody wszystkie elementy mające z nią styczność wykonuje się z materiałów odpornych na korozję – na ogół jest to stal nierdzewna, a przy niektórych podzespołach również mosiądz, aluminium lub tworzywa sztuczne. Właściwy dobór pompy do studni głębinowej wiąże się z koniecznością dopasowania jej podstawowych cech do konkretnej instalacji.Jakie parametry pompy mają znaczenie?
Pomoc w znalezieniu odpowiedniej pompy można uzyskać w firmie Aqua-Ziem. Zajmuje się ona przygotowywaniem odwiertów pod studnie głębinowe oraz pompy ciepła. Oferuje również montaż całej infrastruktury oraz zdobyciu niezbędnego w wielu przypadkach pozwolenia wodno-prawnego. Pompy do studni głębinowych muszą uzyskiwać przepływ odpowiadający potrzebom użytkowników oraz być dopasowane do wydajności samej studni. Znaczenie ma też wysokość podnoszenia, jaką może obsłużyć urządzenie, pod uwagę trzeba więc wziąć głębokość, na jakiej znajduje się warstwa wodonośna i dostosować do niej moc generowaną przez silnik. Ze względu na sposób montażu – pompa jest umieszczana w wywierconym otworze – liczyć się będzie również średnica urządzenia. Warto pamiętać, że każda pompa musi zostać prawidłowo zainstalowana, w przeciwnym razie nie będzie pracowała poprawnie. Przy zakupie należy też zwrócić uwagę czy konkretny model ma dopuszczenie PZH do tłoczenia wody pitnej oraz elementy robocze wykonane z materiałów odpornych na korozję. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana