Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Metody i zalety termomodernizacji domów

Metody
Jeśli chodzi o samo ogrzewanie budynku, termomodernizacja polegać może na wymianie źródła ciepła na bardziej nowoczesne lub wprowadzeniu rozwiązań zwiększających wydajność istniejącego już kotła. Oprócz tego w ramach termomodernizacji można zaizolować odkryte przewody c.o. oraz c.w.u., a także zainstalować pompę ciepła czy kolektor słoneczny.Ograniczenie strat ciepła uzyskuje się natomiast w drodze docieplenia dachu, ścian zewnętrznych i podłogi na gruncie (albo stropu nad nieogrzewaną piwnicą), jak również poprzez wymianę starych, nieszczelnych okien i drzwi na nowe. – Mimo zastosowania wysokiej jakości warstw izolacyjnych ciepło wciąż może jeszcze uciekać przez spotykany powszechnie, ale nieefektywny system wentylacji grawitacyjnej – zwraca uwagę przedstawiciel firmy budowlanej TSG z Lublińca. Termomodernizacja obejmuje też więc często jego wymianę na system wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła (tzw. rekuperacja). Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania przy okazji podnosi się jakość powietrza we wnętrzach, co ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia mieszkańców domu.
Zalety
Wśród innych korzyści płynących z termomodernizacji na pierwszy plan wysuwa się obniżenie rachunków za ogrzewanie – koszty mogą zmniejszyć się nawet o połowę. Poza tym pomieszczenia po prostu łatwiej dogrzać, a brak zimnych ścian i podłóg zwyczajnie zwiększa komfort przebywania w budynku. Jego ocieplenie wiąże się z kolei z odnowieniem elewacji, dzięki czemu dom wygląda atrakcyjniej, a jego wartość rośnie. Na koniec warto wspomnieć też o tym, że modernizacja systemu grzewczego i redukcja zapotrzebowania na paliwo wpływa na ograniczenie emisji do atmosfery dwutlenku węgla, szkodliwych pyłów i innych substancji mających negatywny wpływ na środowisko i zdrowie ludzkie. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana