Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Malowanie proszkowe. Gdzie znajduje zastosowanie?

Jedną z najpopularniejszych technik nakładania farby jest malowanie proszkowe. Polega na rozpyleniu cząstek tworzywa malowniczego na powierzchnię, zazwyczaj metalową. Warto jednak pamiętać, że malowanie tego typu sprawdzi się również w przypadku pokrywania drewna oraz szkła. Gdzie można z powodzeniem stosować malowanie proszkowe? Oto, jak jest wykorzystywane.
Malowanie proszkowe – zastosowanie
Malowanie proszkowe jest uniwersalną techniką. Dlatego stosuje się je przy praktycznie każdym przedmiocie i w każdej branży. Bramy, okna, schody, regały, balustrady, rynny, grzejniki, karoseria samochodowa… to nie jedyne obiekty, które doskonale maluje się tym sposobem. Proszkiem pokrywa się nawet obudowy urządzeń elektronicznych, np. telefonów, przedmioty potrzebne do rehabilitacji, jak i te typowo sportowe. Malowanie proszkowe odnajduje swoje zastosowanie m.in. w branżach:
- motoryzacyjnej – oprócz pracy przy karoseriach samochodowych, można je zastosować przy malowaniu felg i przy produkcji ram rowerowych,
- budowlanej – rynny, blachy, kaloryfery… powłoki proszkowe nie tworzą zacieków, nie odpryskują i chronią przedmioty,
- przemysłowej – mowa o regałach, ale i sprzęcie elektronicznym, co oznacza, że ta technika świetnie odnajduje się w każdej hali produkcyjnej,
- laboratoryjnej – proszkowo pokrywa się wszelkiego rodzaju sprzęt pomiarowy, aby go zabezpieczyć i podnieść jego estetykę.
Malowanie proszkowe – przygotowanie do pracy
Jak mówi specjalista z Automatycznej Lakierni Proszkowej MERA METAL S.A., pomieszczenie, w którym wykonuje się malowanie tą techniką, powinno być dobrze oświetlone oraz odpowiednio wentylowane. Pamiętaj także o skutecznym odpyleniu tego miejsca. Przydatna jest szlifierka, np. do metalu, która pozwoli Ci na wyrównanie malowanej powierzchni. Równie istotny jest sprzęt – używaj specjalistycznych pistoletów natryskowych do osiągnięcia pożądanego efektu.
Zalety malowania proszkowego
Jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy malowanie proszkowe to dobry wybór? Oto kilka korzyści, jakie zapewnia ta technika.
- Wystarczy jedna warstwa farby – jest ona tak gruba jak kilka warstw zwyczajnej.
- Jest ekologiczne – wszystkie drobinki farby, które są w użyciu, nie zmarnują się, w przeciwieństwie do zaschniętej zwykłej farby.
- Jest niesamowicie trwałe – wytrzymałość takiej farby jest kilka razy większa niż zwykłej.
- Jest bezpieczne – przy malowaniu nie wykorzystuje się szkodliwych rozpuszczalników, a przy utwardzaniu nie występuje ryzyko emisji żadnych niebezpiecznych substancji.
Decydując się na malowanie proszkowe, warto skorzystać z usług firm, które zrobią to za Ciebie w korzystnych cenach, tym bardziej, jeśli prowadzisz działalność i decydujesz się na malowanie dużych obiektów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana