Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kiedy udać się do lekarza urologa?

Czym zajmuje się urolog?
W ramach prowadzonej praktyki lekarskiej lekarz urolog zajmuje się leczeniem chorób związanych z układem moczowo-płciowym. Wbrew powszechnej opinii, urologia nie dotyczy tylko mężczyzn. Lekarze tej specjalizacji zajmują się również leczeniem kobiet. Takie mylne wyobrażenie bierze się z faktu, że urologia dotyczy także leczenia impotencji u mężczyzn, jednak oprócz tego urolog leczy również szereg innych dolegliwości, m.in. choroby nerek, stany zapalne narządów płciowych (zarówno męskich, jak i damskich), choroby zewnętrznych narządów płciowych, zaburzenia pracy pęcherza, torbiele nerek czy nowotwory prostaty, jąder i pęcherza moczowego. W zakresie zainteresowań lekarza urologa są więc schorzenia i choroby całego układu moczowego, począwszy od nerek aż po zewnętrznego ujścia cewki moczowej.Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?
Z racji tego, że wizyta u urologa dla większości pacjentów jest bardzo wstydliwa, zazwyczaj staramy się ją odkładać na jak najdalszy termin. Jak tłumaczy nasz rozmówca z Gabinetu urologicznego w Łodzi:Na pewno dla wielu pacjentów wizyta w gabinecie urologicznym łączy się z koniecznością przełamania własnych lęków, jednak w zdecydowanej większości przypadków, lęki te są bardzo przesadzone. Trzeba też pamiętać, że większość najczęściej odczuwanych dolegliwości, dzięki wizycie u specjalisty, można skutecznie wyleczyć.
Wizyta u urologa na pewno będzie konieczna, jeśli doskwiera nam jedna z niżej wymienionych dolegliwości:
- Problemy z nietrzymaniem moczu,
- Bóle przy oddawaniu moczu,
- Zmiany w moczu (np. krwiomocz, białkomocz, ciemna barwa moczu, spieniony mocz czy ropa w moczu),
- Zbyt częste oddawanie moczu i uczucie parcia na pęcherz,
- Problemy z erekcją,
- Ból lub obrzęk jąder,
- Pieczenie lub swędzenie cewki moczowej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana