Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kiedy pompa oleju wymaga regeneracji?

Posiadanie samochodu z silnikiem diesla w opinii wielu ekspertów jest bardzo ekonomiczne, szczególnie dla kierowców pokonujących znaczne odległości. Pojazdy z takim napędem spalają zdecydowanie mniej paliwa. Należy jednak pamiętać, że naprawa ewentualnych usterek silnika oraz jego podzespołów bywa bardzo kosztowna. Dotyczy to zwłaszcza awarii pompy oleju. Dlatego specjaliści branży motoryzacyjnej zalecają okresowe sprawdzanie pompy i regenerację wyeksploatowanych elementów.
Rodzaje pomp oleju
Silnik spalinowy do prawidłowego działania wymaga ciągłego smarowania wszystkich elementów roboczych. Substancją smarującą jest olej silnikowy, a za jego dystrybucję odpowiada pompa oleju. Ze względu na budowę można wyróżnić pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym lub zewnętrznym. Działają one na zasadzie kół zębatych tłoczących olej. Za napęd pompy odpowiada przekładnia zębata lub łańcuchowa. Wytwarzając odpowiednie ciśnienie pompa tłoczy olej, który następnie dociera do wszystkich elementów silnika. Prawidłowe działanie pompy oleju gwarantuje optymalne warunki pracy dla podzespołów silnika m.in. łożysk czy cylindrów, a tym samym pozwala przedłużyć żywotność jednostki napędowej. Dlatego też tak ważną kwestią jest właściwa konserwacja pompy. Jak wyjaśnia ekspert firmy specjalizującej się w sprzedaży i serwisowaniu turbosprężarek:
Aby pompa oleju działała bezawaryjnie należy przestrzegać kilku zasad. Kluczową kwestią jest regularna wymiana oleju. Powinno się to odbywać zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Wskazane jest również, aby stosować oleje o wysokich parametrach jakościowych, które
zmniejszają tarcie, zwiększają odprowadzanie ciepła, powodują niskie parowanie i lotność. Kolejną ważną rzeczą jest filtr oleju. Tu także zaleca się stosowanie produktów oryginalnych zapewniających właściwą ochronę wszystkich elementów układu napędowego. Warto także poddawać pompę kompleksowemu serwisowi, podczas którego zostanie ona dokładnie oczyszczona, a zużyte części wymienione lub zregenerowane.
Regeneracja pompy oleju
Wiele elementów pompy olejowej to podzespoły stosunkowo drogie. Co prawda producenci zapewniają o ich niezawodności, jednak rzeczywistość bywa zupełnie inna. Uszkodzenie gniazda wałka wyrównoważającego, uszkodzenie korpusu żeliwnego, szkodzenie zębatek modułu to tylko kilka z najczęstszych usterek pomp oleju. Wymiana tych elementów na nowe wiąże się zazwyczaj z dość dużymi kosztami. Aby tego uniknąć warto zlecić kompleksowy serwis turbosprężarki. W razie wykrycia usterek pompy można wymienić wyeksploatowane elementy bądź skorzystać z bezpiecznej alternatywy jaką jest regeneracja pomp oleju. Usługa ta cieszy się coraz większą popularnością z kilku powodów. Po pierwsze oszczędzamy pieniądze, ponieważ regeneracja pomp oleju jest kilka razy tańsza od zakupu nowych podzespołów. Po drugie proces regeneracji odbywa się na nowoczesnych maszynach. Gwarantuje to profesjonalne wykonanie usługi. Po trzecie na wykonaną usługę otrzymujemy gwarancję.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana