Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie kołdry nadają się do spania przez cały rok?

Co to są kołdry typu 4 pory roku?
Specyficznym rodzajem uniwersalnego pokrycia do spania jest kołdra typu 4 pory roku. Składa się z dwóch części różniących się grubością i właściwościami cieplnymi. Obie pościele można połączyć napami, w celu uzyskania bardzo ciepłej kołdry, która sprawdzi się nawet podczas niskich temperatur. Cieńsza część zawiera mniejszą ilość wypełnienia o właściwościach przepuszczających powietrze, aby pozwolić ciału swobodnie oddychać latem, a druga z nich ma lepsze właściwości izolacyjne. Kołdra 4 pory roku to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala na wybór grubości okrycia, w zależności od indywidualnych preferencji i odczuwania ciepła.Jaka jest najlepsza całoroczna kołdra?
Do najpopularniejszych całorocznych kołder należą te z naturalnym wypełnieniem z puchu i z pierza. Puch gęsi charakteryzuje się licznymi właściwościami, które sprawiają, że surowiec ten samodzielnie reguluje temperaturę. Zimą skutecznie utrzymuje ciepło, a latem przyjemnie chłodzi, minimalizując tym samym ryzyko przegrzania. Ponadto gęsi puch jest sprężysty i lekki, a przy odpowiedniej pielęgnacji może z powodzeniem służyć przez wiele lat. Tańszą alternatywę stanowi pościel półpuchowa zawierająca np. 70% pierza i 30% puchu. Tego typu produkt również zapewni chłodzenie latem, a zimą będzie oddawać ciepło. Wysokiej jakości całoroczne kołdry puchowe można zakupić np. w sklepie internetowym PenPol.Jakie wypełnienie może mieć kołdra całoroczna?
Kołdra całoroczna może mieć również inne rodzaje wypełnień, m.in. syntetyczne lub z wiskozy bambusowej, która dzięki właściwościom higroskopijnym świetnie chłodzi latem, a zimą izoluje wilgoć z otoczenia, zapewniając komfortowy sen. Osoby mające alergię na puch i pierze mogą zdecydować się na syntetyczną pościel z włóknem silikonowym i poszyciem z mikrofazy. Produkt ten zapobiega gromadzeniu się i rozwojowi roztoczy oraz grzybów i można prać go samodzielnie w domu. Najlepiej zdecydować się na kołdrę z pikowanym pokrowcem, który skutecznie utrzyma wkład w odpowiednim miejscu. Produkty z syntetycznym wypełnieniem rekomendowane są osobom, które rzadko marzną i nie potrzebują w okresie zimowym bardzo grubej kołdry. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana