Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie aparaty słuchowe noszą seniorzy?

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa, pojawia się coraz istotniejsza potrzeba stosowania aparatów słuchowych poprawiających jakość życia seniorów. Aparaty słuchowe występują w różnych stylach i rozmiarach, każdy z modeli ma swoje unikalne cechy. Najczęściej spotykamy aparaty zauszne (BTE), wewnątrzuszne (ITE), wewnątrzkanałowe (ITC) i otwarte. Jakie korzyści z aparatów słuchowych płyną dla seniorów?
Aparaty zauszne (BTE)
Aparaty zauszne są zaprojektowane tak, aby mieściły się za uchem. Zaleca się je dla seniorów z dużym lub głębokim ubytkiem słuchu. Są większe niż inne rodzaje aparatów słuchowych, jednakowoż zapewniają większą moc i wzmocnienie niż inne opcje. Aparaty zauszne występują zarówno w wersji cyfrowej jak i analogowej, przy czym cyfrowa jest bardziej popularna ze względu na lepszą jakość dźwięku. Aparaty zauszne mają również dłuższą żywotność baterii niż inne rodzaje aparatów słuchowych, co czyni je doskonałym wyborem dla osób, które potrzebują długotrwałego użytkowania.
Aparaty wewnątrzuszne (ITE)
Aparaty wewnątrzuszne są nieco mniejsze niż zauszne i mieszczą się w uchu zewnętrznym. Zapewniają dobrą jakość dźwięku, ale nie pomogą seniorom z dużym lub głębokim ubytkiem słuchu. Aparaty ITE występują w wersji analogowej i cyfrowej – ta druga zapewnia lepszą jakość dźwięku. Aparaty te mają również krótszą żywotność baterii niż zauszne odpowiedniki.
Aparaty wewnątrzkanałowe (ITC)
Aparaty ITC są jeszcze mniejsze niż poprzednicy, mieszczą się w kanale słuchowym. Zapewniają stosunkowo dobrą jakość dźwięku. Wybiera się je jedynie dla osób z małym ubytkiem słuchu. Aparaty ITC również występują w wersji analogowej i cyfrowej. Ze względu na dość krótką żywotność niż inne odpowiedniki lepiej nadadzą się do krótkotrwałego lub sporadycznego użytku.
Korzyści z aparatów słuchowych dla seniorów
Aparaty słuchowe – jeśli wcześniej odbędzie się prawidłowa diagnostyka słuchu - mogą zapewnić seniorom wiele korzyści, w tym lepszą komunikację z rodziną i przyjaciółmi. Pomagają także czerpać większą przyjemność z np. słuchania muzyki. Regularne kontrole i konserwacja aparatów słuchowych są niezbędne, aby zapewnić ich prawidłowe działanie. Firma Dor-Med zapewnia seniorom szereg usług związanych z konserwacją aparatów słuchowych - w tym ich czyszczeniem i naprawą.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana