Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jaki materiał jest najlepszy na zbiorniki na deszczówkę?

Oszczędzanie wody a zbiorniki na deszczówkę
Deficyt wody w przyrodzie staje się coraz większym problemem niemal pod każdą szerokością geograficzną. Zmniejsza się jej dostępność, powodując wiele negatywnych zjawisk przyrodniczych, gospodarczych, a nawet demograficznych. Niestety w dużej mierze zaczyna dotyczyć także naszego kraju. Główną przyczyną niedoborów wody jest globalne ocieplenie klimatu, a także coraz większe zużycie wody do celów przemysłowych i bytowych. Dlatego dużą rolę odgrywa edukacja ekologiczna, która przekonuje do oszczędzania wody w każdym wymiarze. Doskonałą odpowiedzią na te apele stało się gromadzenie wód opadowych i roztopowych w przydomowych ekologicznych zbiornikach retencyjnych. Jak przekonują przedstawiciele producenta zbiorników na deszczówkę Pro-Plast ze Szczejkowic na Śląsku, zbiorniki na deszczówkę gwarantują dostęp do bezpłatnej wody, którą można łatwo wykorzystać do celów ogrodowych lub domowych, a nawet do mycia pojazdów.Jak zbudowany jest zbiornik na deszczówkę?
Zbiorniki na deszczówkę służą do magazynowania wody pochodzącej z opadów, najczęściej z połaci dachowych lub z drenażu. Choć mogą być wykonane z różnych materiałów np. z betonu, to najlepsze z nich produkowane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego – polietylenu. Najważniejszymi zaletami zbiorników polietylenowych jest ich odporność na działanie kwasów i zasad, doskonała szczelność oraz relatywnie niska waga. Dla porównania betonowy zbiornik o pojemność 8 m³ waży prawie 4 tony, a zbiornik retencyjny na deszczówkę o podobnej pojemności około 300 kg. Różnica jest bardzo duża i szczególnie odczuwalna podczas transportu i posadowienia zbiornika. Dobrzy producenci zbiorników plastikowych na deszczówkę oferują zbiorniki o objętości od 1,3 do 8,8 m³ w wersji jednokomorowej lub umożliwiającej łączenie ze sobą kilku zbiorników. Zbiorniki retencyjne na deszczówkę dzielą się na zbiorniki podziemne i nadziemne. Na zakończenie warto jeszcze raz podkreślić zdecydowaną przewagą ekologicznych przydomowych zbiorników retencyjnych z tworzyw sztucznych nad innymi rozwiązaniami. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana