Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak znaleźć pracę za granicą?

Szukanie pracy na miejscu
Jednym ze sposobów znalezienia pracy za granicą, aczkolwiek bardzo ryzykownym, jest szukanie „w ciemno” na miejscu. Taką decyzję można podjąć, jeżeli mamy odpowiednią poduszkę finansową, pozwalającą nam na przeżycie nawet do kilku miesięcy bez pracy, lub przyjaciół bądź rodzinę, którzy przygarną nas w okresie bezrobocia. Najlepiej w czasie poszukiwań spytać znajomych, którzy przeszli podobną drogę (wyjechali, znaleźli pracę, zarobili, wrócili i mogą z czystym sumieniem polecić danego pracodawcę), przeglądać oferty na portalach internetowych oraz ogłoszenia w lokalnej prasie.Można również skontaktować się z naszą firmą, która przeprowadza rekrutację chętnych osób do pracy w Niemczech. Umawiamy bezpośrednie spotkanie naszych kandydatów z niemieckim pracodawcą i koordynatorem – zaznacza specjalista ds. HR w firmie Sedulus sp. z o.o.Polacy, jako obywatele Unii Europejskiej, mogą również zarejestrować się w zagranicznym odpowiedniku polskiego urzędu pracy jako osoba poszukująca zatrudnienia. Rozsądnym wyborem jest szukanie pracy w jak największej liczbie źródeł, ponieważ znalezienie odpowiedniego stanowiska może zająć nawet trzy-cztery miesiące. Warto brać pod uwagę koszty utrzymania w danym kraju, np. w Norwegii będą one znacznie wyższe niż w Czechach czy na Węgrzech.
Szukanie pracy z Polski
O wiele bezpieczniejszym sposobem na znalezienie pracy za granicą jest szukanie jej z Polski. Jest to rozwiązanie wygodniejsze, ale też wymagające pewnego wysiłku. W Internecie znajduje się pełno różnego rodzaju ogłoszeń o pracy za granicą. Nie należy jednak ufać wszystkim pracodawcom lub ludziom, którzy tego rodzaju oferty wystawiają, zwłaszcza jeżeli na początku domagają się zaliczki pieniężnej. Administratorzy portalów ogłoszeniowych nie są w stanie zweryfikować wszystkich ofert, dlatego lepszym wyjściem jest nawiązanie współpracy z firmami, które zajmują się kompleksową rekrutacją na stanowiska pracy za granicą. Warto jednak wcześniej zweryfikować dane przedsiębiorstwo, np. na stronie internetowej rejestru agencji zatrudniania (KRAZ).Niemcy atrakcyjnym krajem dla specjalistów
Jedną z firm zajmujących się rekrutacją oraz selekcją pracowników na poszczególne stanowiska pracy za granicą, a konkretnie w Niemczech, jest Sedulus sp. z o.o. Zrzesza ona ludzi, którzy mają bardzo duże doświadczenie w pracy poza Polską, dzięki czemu świetnie orientują się w realiach i oczekiwaniach pracowników, którzy chętnie podjęliby pracę za granicą.– Niemcy wykazują spore zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów, których w Polsce nie brakuje. Dzięki współpracy z naszą firmą polscy pracownicy mają szansę znaleźć odpowiednią pracę za granicą, która jest świetnym pomysłem na wzbogacenie swojego portfolio, poznanie nowej kultury oraz uzyskanie bardzo atrakcyjnych zarobków – wyjaśnia specjalista ds. HR w firmie Sedulus.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana