Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak zbudować własny basen ogrodowy?

Projekt basenu ogrodowego
Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem budowy nowego basenu ogrodowego jest przygotowanie planu. Niezwykle ważne jest, by projekt był przygotowany profesjonalnie. Każda pomyłka, która może pojawić się na tym etapie, będzie potencjalnym zagrożeniem dla całej inwestycji. Dlatego projekt powinien opracować fachowiec – podpowiada nasz rozmówca z portalu saunybaseny.pl.Dobry projekt budowlany jest szczególnie ważny w przypadku zbiorników o powierzchni powyżej 50 m 2. Jeśli chcesz zbudować tak duży basen, będziesz potrzebował zezwolenia na budowę. Pracując nad projektem basenu, należy brać pod uwagę z jednej strony potrzeby przyszłych użytkowników, z drugiej zaś specyficzne warunki panujące w danym miejscu. Wielkość niecki będzie więc uzależniona od dostępnej przestrzeni, a materiał, z którego zostanie wykonana – od warunków gruntowych i planowanego budżetu. W tym momencie warto zastanowić się też nad ewentualnym zadaszeniem basenu.
3 etapy budowy ogrodowego basenu
Na podstawie gotowego projektu można rozpocząć pracę. Pierwszym etapem będzie oczywiście wybudowanie niecki. Choć samo wykopanie odpowiedniego dołu nie wydaje się dużym problemem pamiętajmy, że konieczne będzie jeszcze przygotowanie podejść do instalacji, co wymaga bezwzględnego trzymania się projektu. Osadzenie prefabrykowanej niecki basenowej lub budowa betonowych ścian i dna również wymaga dużej dokładności. Drugim etapem budowy basenu ogrodowego jest podłączenie wszystkich instalacji hydraulicznych. Szalenie istotne jest, by elementy dostarczające wodę do basenu, podgrzewające ją i oczyszczające, były zamontowane starannie. Dostęp do poszczególnych części instalacji po ukończeniu budowy może być utrudniony, toteż warto unikać pomyłek. Ostatnim już etapem inwestycji są prace wykończeniowe i zabezpieczające. Na ścianach i dnie niecki kładzie się płytki ceramiczne lub - rzadziej - wykonuje powłoki ze specjalnych farb. Jeśli projekt obejmuje zadaszenie lub przykrycie basenu, na końcu zajmujemy się montażem tych elementów. Chcąc mieć pewność, że nowy basen będzie spełniał wszystkie oczekiwania przyszłych użytkowników, a jego utrzymanie będzie łatwe i ekonomiczne, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Takie usługi oferuje firma saunybaseny.pl, która od wielu lat zajmuje się budową basenów hotelowych, a także kompleksowym wyposażeniem strefy SPA, łącznie z instalacją jacuzzi, saun fińskich oraz łaźni parowych. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana