Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak zadbać o porządek w kablach?

Marzysz o porządku w kablach, ale nie wiesz jak możesz go skutecznie zaprowadzić w swoim domu lub w biurze? W dzisiejszych czasach sprzętów elektronicznych przybywa nam regularnie, a wraz z nimi pojawiają się nowe przewody. Sposobów na utrzymanie porządku w okablowaniu jest kilka. W naszym artykule podpowiadamy Wam, które z nich są naprawdę skuteczne i warto wprowadzić je w życie.
Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Obecnie coraz częściej korzystamy z elektronicznych urządzeń mobilnych. Niemniej jednak zarówno w naszych domach, jak i w biurach wciąż mamy do czynienia z wieloma kablami. Te zaś plączą się, tworzą nieład wokół i zajmują sporo miejsca. Mogą również przy tym stwarzać niebezpieczeństwo, szczególnie w domu, w którym mieszkają małe dzieci, osoby starsze czy zwierzęta. Jak zatem skutecznie zaprowadzić porządek w kablach?
Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista ze sklepu internetowego porzadekwkablach.pl: Pierwszą i najprostszą radą jest pozbycie się urządzeń, z których już nie korzystamy. Niemal w każdym domu czy biurze znajdzie się bowiem jakiś stary odbiornik radiowy, telefon czy komputer. Taki sprzęt najczęściej jest już zepsuty, a my ciągle nie możemy znaleźć czasu na to, aby go naprawić. Pozbywając się niepotrzebnych sprzętów elektronicznych, jednocześnie pozbędziemy się dodatkowych przewodów.
Warto również rozważyć ograniczenie ilości kabli poprzez zastosowanie urządzeń wielofunkcyjnych. Świetnym rozwiązaniem w przydomowym biurze może być np. urządzenie, które łączy w sobie funkcje drukarki, kserokopiarki oraz skanera. Bardzo praktyczne są również wyżej wymienione urządzenia w wersji bezprzewodowej. Obecnie także możemy wykorzystać naszego smartfona w roli odtwarzacza radiowego czy muzyki w ogóle.
Kolejnym prostym rozwiązaniem jest zastąpienie komputera stacjonarnego laptopem. To rozwiązanie może się sprawdzić zarówno w warunkach domowych, jak i biurowych dla osób, które nie są zapalonymi graczami oraz nie zajmują się profesjonalnie grafiką czy obróbką filmów video. Laptop w połączeniu z bezprzewodową myszką zapewnia więcej wolnej przestrzeni na biurku i pod nim, gdyż jedynym kablem jest przewód zasilający baterię przenośnego komputera. Firmowe biuro oraz Twój dom mogą zyskać większy porządek w kablach także dzięki zastąpieniu tradycyjnej sieci kablowej siecią Wi-Fi.
Co z kablami, których nie da się zredukować?
I w tej sytuacji najprostsze rozwiązania są najlepsze. W zaprowadzeniu porządku w kablach w Twoim domu czy biurze zdecydowanie pomogą Ci taśmy rzepowe, opaski rzepowe oraz oznaczniki kablowe. Taśmy rzepowe z jednej strony posiadają specjalne haczyki, z drugiej zaś pętelkę. W ten sposób taśmy typu „back to back” zapewniają niezliczoną ilość zastosowań, a w tym bardzo łatwy sposób na uporządkowanie oraz organizację kabli, które można przy ich użyciu spiąć w jedną wiązkę. Zapięcia taśm rzepowych nie niszczą przewodów oraz nadają się do wielokrotnego użycia.
Rzepowe opaski kablowe stanowią równie praktyczne i skuteczne rozwiązanie na zaprowadzenie porządku w przewodach. Podobnie jak taśmy „back to back”, wykonane są materiału wyposażonego w haczyki i mogą być one wykorzystywane wielokrotnie. Ich kształt zapewnia zaś stabilne mocowanie kabli oraz umożliwia ich łatwe odnalezienie. Istnieje możliwość wyboru opasek w różnych kolorach oraz różnego rodzaju. W zależności od potrzeb wyróżnić możemy m.in. opaski typu „one wrap straps” (posiadające specjalny kształt, który ułatwia proces spinania kabli w wiązki), opaski „on strap” (służące do utrzymywania porządku w kablach pojedynczych) czy opaski „metal ring strap” (pomagające w porządkowaniu poszczególnych kabli oraz w ich ewentualnym transporcie).
Na koniec rozwiązanie, które stanowią oznaczniki kablowe. Szczególnie warto oznaczyć kable należące do urządzeń, z których korzystamy zdecydowanie rzadziej. Np. dzięki etykietom samolaminującym możemy w jasny i jednoznaczny sposób opisać nasze kable, co pomoże nam w ich późniejszej identyfikacji. Skuteczne mogą być również oznaczniki w postaci kolorowych tasiemek. Wówczas można przypisać określony kolor zestawowi kabli należącemu do jednego rodzaju sprzętu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana