Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak prawidłowo ustawić antenę satelitarną?

Wybór anteny do danej puli programów
W naszym kraju telewizję satelitarną można odbierać na dwa sposoby. Może to być korzystanie z płatnych abonamentów od poszczególnych operatorów lub oglądanie bezpłatnych kanałów. Do tej ostatniej opcji, trzeba samodzielnie zakupić odpowiednią antenę. Jednak osobiście nabyta antena, wcale nie musi oznaczać własnoręcznego montowania. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, aby tego dokonać, może skorzystać z usług przedsiębiorstwa, które między innymi zajmują się montażem anten satelitarnych.– Montujemy i ustawiamy anteny satelitarne zarówno we współpracy ze wszystkimi operatorami sieci satelitarnej telewizji, jak również urządzenia należące do firm, instytucji czy osób prywatnych. Posiadamy kompetentnych pracowników i nowoczesny sprzęt. Nasze instalacje to nie tylko precyzja, ale również szybkie i sprawne działanie – wyjaśnia przedstawiciel firmy DOTBROS .Elementy składające się na zestaw do odbioru programów z satelity to czasza, konwerter i cyfrowy dekoder. Jeśli chodzi o średnicę samej anteny, to im większa średnica, tym lepszy uzyskany sygnał. W sprzedaży dostępne są czasze od 60 do 120 centymetrów. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na największy talerz z powodu braku dostatecznej ilości miejsca. Dobrze jest jednak wybrać antenę o średnicy 80 i więcej centymetrów.
Jak montuje się antenę satelitarną?
Antena satelitarna musi się znaleźć w odpowiednim, nieosłoniętym miejscu, tak żeby skierowana była na niebo w kierunku południowym. Do zamocowania potrzebny jest wspornik lub maszt antenowy. Czaszę mocuje się do twardego podłoża lub do ściany. Jeżeli budynek posiada instalację odgromnikową, powinna być ona podłączona do masztu lub wspornika anteny. Przed całą operacją należy ustalić, ile potrzeba kabla antenowego, łączącego czaszę z dekoderem, który jest wewnątrz domu. Sztukowanie tego kabla wyjątkowo źle wpływa na jakość odbioru. Po montażu anteny i całego okablowania, można przystąpić do ostatnich czynności, jakimi są poszukiwania optymalnego położenie względem satelity. Pod uwagę w takiej chwili bierze się kąty elewacji i konwertera oraz kąt kierunku na południe. Idealne położenie w jakim znajduje się antena zależy od tego w jakiej szerokości geograficznej się mieszka, jak również od jakości samej anteny. Aby nabrać pewności co do prawidłowego ustawienia anteny satelitarnej, można użyć miernika sygnału satelitarnego. Jeżeli wszystko poszło dobrze, to wystarczy tylko dokręcić wszystkie śruby. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana