Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak powstają lustra weneckie?

Lustro weneckie może być wykorzystywane na dwa sposoby. W zależności od strony, od której na nie spoglądamy mamy do czynienia z typowym lustrem lub z szybą. Jego podstawowym zastosowaniem są sale przesłuchań, ale lustro weneckie możemy obecnie zamówić i zamontować także w swoim własnym domu czy firmie. Jego wykorzystanie zależy wyłącznie od naszego pomysłu i wyobraźni.
Działanie lustra weneckiego
Zwyczajne lustro odbija całość padającego na nie światła sprawiając, że możemy się w nim przejrzeć. Lustro weneckie różni się od niego jednym drobnym szczegółem – odbija tylko część światła, resztę przepuszczając na drugą stronę. Oznacza to, że jeśli odwrócimy lustro weneckie, będziemy mogli dostrzec wszystko, co znajduje się za nim. Obserwowana sceneria nie będzie idealnie odwzorowana, bo lustro weneckie bądź co bądź odbija część światła, przekazując nam nieco przydymiony obraz rzeczywistości po jego drugiej stronie. Ważne do prawidłowego funkcjonowania lustra weneckiego jest zróżnicowanie natężenia światła w pomieszczeniach po obu jego stronach. To, które ma być obserwowane, musi być mocno naświetlone, natomiast to, w którym znajduje się obserwator – zacienione. Pozwala to na osiągnięcie optymalnych efektów. Warto także wiedzieć, że działanie lustra weneckiego można odwrócić poprzez odwrócenie powyższej zasady – naświetlenie pomieszczania uprzednio zacienionego i na odwrót. Wiele zależy tutaj także od jakości lustra weneckiego oraz techniki jego wykonania. Warto zdecydować się na remontowanego producenta luster, takiego jak Glass Market. Mamy wówczas pewność, że lustro weneckie zostanie wykonane prawidłowo, posiadając wszystkie wymienione wyżej właściwości.
Budowa lustra weneckiego
Lustro weneckie może powstać na dwa sposoby. Najbardziej klasyczne lustra weneckie tworzone są ze zwykłej lub przyciemnianej szyby. W procesie zwanym napylaniem pokrywa się ją bardzo cienką warstwą metalu, takiego jak np. aluminium. Warstwa ta odbija większą część padającego na nią światła, pozwalając na osiągnięcie efektu lustra weneckiego. Innym sposobem na jego uzyskanie jest pokrycie jednej ze stron lustra specjalną folią okienną. W takim przypadku warstwa napylonego metalu znajduje się nie na samej szybie, ale właśnie na folii, która z natury jest przezroczysta. Efekt jest dokładnie taki sam. Oczywiście same folie mogą różnić się między sobą, np. odpornością na warunki atmosferyczne czy stopniem przepuszczalności światła. Parametry te należy dobrać poprzez konsultacje z wybranym zakładem szklarskim.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana