Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak powinna być skonstruowana dobra wiata samochodowa?

Konstrukcja wiaty na samochód
Jeżeli chodzi o wymogi formalne, zadaszenie służące jako miejsce parkingowe dla samochodu osobowego musi zostać postawione minimum 3 m od granicy działki. Obiekt powinien również znajdować się w odległości 7 m od okien najbliższego budynku. Po zdecydowaniu, gdzie należy ustawić wiatę, trzeba obliczyć wymaganą przez nią powierzchnię i właściwie ją przygotować. Podłoże musi zostać odpowiednio utwardzone, np. za pomocą estetycznej kostki brukowej, płyt chodnikowych czy wylewki betonowej. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i rodzaju gleby. Wyrównana podstawa to pierwszy krok ku solidnemu zadaszeniu. Kolejne etapy polegają na wyborze materiału oraz profesjonalnych fachowców, którzy podejmą się montażu obiektu. Chociaż drewno cieszy się tutaj dużą popularnością, coraz więcej osób decyduje się na metal: ocynkowane czy stalowe wiaty wyróżniają się wysoką wytrzymałością na obciążenia (takie, jak zalegający śnieg) i działanie słońca. We właściwej konstrukcji chyba najważniejszą rolę odgrywa mocowanie słupów nośnych. Aby je dobrze przygotować, należy zwrócić się o pomoc do firmy posiadającej doświadczenie w takich projektach (np. SYSTAL-BLACH).O czym warto jeszcze pamiętać, decydując się na wiatę?
Oprócz profesjonalnego przygotowania podłoża, metalowego „budulca” i stabilnego osadzenia słupków, istotne znaczenie przypisuje się samemu dachowi. Wiata powinna zostać pokryta blachodachówką (lub np. blachą trapezową), która zapewni zaparkowanemu samochodowi należyte zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana