Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak na skórę działa mezoterapia mikroigłowa?

W celu zmuszenia skóry do intensywnej regeneracji stosuje się m.in. mezoterapię mikroigłową. Zabieg różni się od zabiegu mezoterapii igłowej oraz mezoterapii bezigłowej i gwarantuje nico inne efekty. Może być on przeprowadzony zarówno w obszarze twarzy, jak i na znacznie większej powierzchni skóry, dzięki czemu pozwala na efektywną redukcję częstych defektów kosmetycznych np. rozstępów i blizn.
Co to jest mezoterapia mikroigłowa?
Wyróżniamy 3 rodzaje mezoterapii – igłową, mikroigłową oraz bezigłową. Mezoterapia mikroigłowa jest nowoczesną alternatywą dla stosowanej od wielu lat mezoterapii igłowej. Zabieg pozwala na stymulację powierzchniowej warstwy skóry, dzięki czemu zostają aktywowane procesy jej samoodbudowy. Poprzez wykonane na skórze mikronakłucia wnikają w jej głąb substancje odżywcze i rewitalizujące, które poprawiają stan i kondycję skóry oraz sprawiają, że odzyskuje ona młody, promienny i zdrowy wygląd. Urządzenia wykorzystywane w czasie zabiegu mezoterapii mikroigłowej pozwalają uniknąć bólu i dyskomfortu oraz gwarantują precyzyjne kontrolowanie głębokości wykonywanych na skórze za pomocą mikroigieł nakłuć. W celu wykonania mezoterapii mikroigłowej stosuje się tzw. derma rollery oraz nowoczesne urządzenia o nazwie DermaPen.
- Mezoterapia mikroigłowa to jedna z najbezpieczniejszych metod odmładzania wyglądu, która dodatkowo gwarantuje doskonałe efekty. Dzięki przeprowadzeniu zabiegu możliwe jest nie tylko zredukowanie widoczności zmarszczek, ale także problematycznych blizn, rozstępów i przebarwień, które bardzo często są przyczyną kompleksów – wyjaśnia ekspert z firmy ProSkinClinic z Lublina.
W jaki sposób działa mezoterapia mikroigłowa?
Mezoterapia ma na celu uaktywnienie naturalnych procesów regeneracji skóry, które następują pod wpływem jej stymulacji za pomocą igieł. Mezoterapia mikroigłowa pozwala na m.in.:
- regenerację i odmłodzenie skóry,
- uaktywnienie procesów tworzenia nowych włókien kolagenu oraz elastyny,
- redukcję widoczności niedoskonałości w postaci zmarszczek, blizn i przebarwień,
- poprawę napięcia i gęstości skóry,
- poprawę wyglądu i zdrowia cery tłustej oraz trądzikowej,
- poprawę krążenia krwi i redukcję worków oraz cieni pod oczami.
Zabieg mezoterapii nie tylko pozwala stymulować skórę do intensywnej regeneracji, ale także umożliwia efektywne wnikanie do jej wnętrza aktywnych preparatów kosmetycznych. Dzięki działaniu mezoterapii skóra nie tylko otrzymuje impuls do intensywnej odbudowy, która trwa do kilku tygodni po zabiegu, ale także może zostać dogłębnie odżywiona, co również ma wpływ na efekty zabiegu. Zabiegi mezoterapii mikroigłowej polecane są dla osób, u których m.in.:
- pojawiły się pierwsze oznaki starzenia się skóry w postaci zmarszczek, przebarwień i utraty owalu twarzy,
- występują problemy z cerą w postaci trądziku,
- występują blizny potrądzikowe,
- występuje problem szarej, zmęczonej cery,
- pojawiają się popękane naczynka.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana