Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak działają tabletki do uzdatniania i zmiękczania wody?

Rola tabletek solnych w uzdatnianiu i zmiękczaniu wody
Rola tabletek solnych w poprawie parametrów wody polega na zamianie jonów magnezu oraz wapnia na jony sodu. W praktyce oznacza to, że woda ulega uzdatnieniu i zmiękczeniu na drodze tak zwanego cyklu sodowego. Podczas jego trwania tabletki solne łączą się razem z wodą, tworząc roztwór regeneracyjny, który oczyszcza złoże z determinującymi powstawanie osadów jonów. W tym procesie ważną funkcję pełni żywica jonowymienna, a dokładniej kationitowa, znajdującą się w tabletkach solnych. To substancja, która w pełni zapewnia wymianę już istniejących jonów na nieszkodliwe. W efekcie czysta i gotowa do użytku woda pozostaje w stacji, natomiast zlewki z niepożądanymi jonami dostają się do kanalizacji.O uzdatnianiu wody wypowiada się dystrybutor soli ze sklepu internetowego Kamsol: Uzdatnianie i zmiękczanie wody to bardzo podobne do siebie procesy, które zachodzą w tym samym czasie. Ich wspólnym celem jest pozbawienie wody niepożądanych jonów, które odpowiadają za gromadzenie się szkodliwych osadów. Nie należy jednak mylić tych procesów z dezynsekcją wody, która polega na usuwaniu wirusów, bakterii i grzybów.
Jakie widoczne efekty można uzyskać po zastosowaniu tabletek?
Efektów działania tabletek solnych można spodziewać się zaraz po ich użytku. Są nimi:- likwidacja gromadzącego się osadu w instalacjach hydraulicznych oraz grzewczych, co zdecydowanie usprawnia działanie urządzeń, zmniejsza ich awaryjność i wydłuża żywotność,
- brak konieczności dosypywania soli do zmywarek,
- brak gromadzenia się osadu w czajnikach, kabinach prysznicowych, baterii w umywalkach oraz na płytkach,
- znaczne ograniczenie kosztów przeznaczonych na zakup środków chemicznych do pozbywania się kamienia i osadu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana