Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak działają dystrybutory do wody?

Dystrybutory do wody to obecnie stały element wyposażenia biur i instytucji. Zgodnie z przepisami BHP pracodawcy mają obowiązek zapewnić swoim pracownikom dostęp do wody pitnej. Zamiast kupować zgrzewki wody butelkowanej, firmy coraz częściej decydują się na dystrybutor wody. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne, wygodniejsze i lepsze dla środowiska. Dlaczego?
Jak mówi ekspert z firmy Aqua Service:
Krystalicznie czysta i smaczna woda pitna to nie jedyne zalety dystrybutorów do wody. Urządzenia mają możliwość schłodzenia wody oraz jej podgrzania. Dodatkowo nie trzeba pamiętać o ciągłym kupowaniu wody butelkowanej. Korzystając z dystrybutorów, klient otrzymuje również serwis regularnej wymiany butli.
Jak działa dystrybutor do wody?
Na rynku można znaleźć różne marki dystrybutorów, jednak te najczęściej używane, dystrybutory butlowe, działają podobnie. Głównym elementem jest dystrybutor. Najpopularniejszy to dystrybutor chłodząco-grzejący, czyli taki który ma dwa kraniki. Z jednego nalewa się wodę zimną, a z drugiego wrzątek. Znacznie usprawnia to pracę w biurze, kawę czy herbatę można zalać wodą prosto z dystrybutora, oszczędzając czas. Drugim kluczowym elementem jest butla wypełniona wodą źródlaną. Niektórzy dystrybutorzy oferują kilka rodzajów wody. Przeciętna butla ma pojemność 18,9 l. Innym popularnym rodzajem dystrybutora jest misa ceramiczna. Taki system dystrybuowania wody pitnej w biurze czy w domu jest estetyczny i wygodny. Misy nie trzeba podłączać do prądu. Wystarczy nałożyć na nią butlę i gotowe. Dodatkowo misę można umieścić na specjalnym stojaku. Właściwości ceramiki pozwalają utrzymać wodę delikatnie schłodzoną. To rozwiązanie pozbawia Cię jednak wrzątku.
Największe zalety dystrybutora do wody
Firmy decydują się na rezygnację z wody butelkowanej z powodu niskiej pojemności butelek, co podyktowane jest względami pragmatycznymi. Jest to duża oszczędność czasu. Cotygodniowy zakup wody można wykreślić z listy obowiązków i mieć spokojną głowę. Przez nieuwagę nie zabraknie wody pitnej dla pracowników. Jest to też oszczędność pieniędzy. Można skorzystać z oferty wynajmu dystrybutora wody, czyli nie trzeba inwestować w jego zakup. Dodatkowo w cenę wody wliczone są już koszty regularnych dostaw. Niewątpliwie coraz ważniejszym argumentem jest to, że dystrybutor wody jest rozwiązaniem ekologicznym. W przeciwieństwie do wody w jednorazówkach, dystrybutory nie przyczyniają się znacząco do produkcji odpadów. Butlę do dystrybutorów można napełniać około pięćdziesięciu razy. Przy założeniu uzupełniania butli raz w miesiącu, daje to ponad cztery lata użytkowania jednej. Trudno sobie wyobrazić, ile jednorazowych butelek po wodzie firma jest w stanie zużyć przez cztery lata. Obecność dystrybutora wody daje poczucie bezpieczeństwa, wygodę oraz buduje profesjonalny wizerunek firmy. Przede wszystkim jest to stały dostęp do zdrowej i smacznej wody z poszanowaniem środowiska – co pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana