Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak działa igłoterapia i kiedy się ją stosuje?

Na czym polega igłoterapia?
Zabieg igłoterapii przeprowadzany jest przez odpowiednio przeszkolonego fizjoterapeutę lub lekarza. W tej terapii wykorzystuje się jednorazowe igły o różnej średnicy do 300 mikronów, które zazwyczaj nie powodują ogniskowych urazów. Zabieg wykonuje się w jednorazowych rękawiczkach oraz na zdezynfekowanej skórze pacjenta. Stopień bolesności zabiegu zależy od napięcia mięśni oraz miejsca nakłucia. Nie ma także określonych zasad, co do ilości igieł użytych podczas jednego zabiegu, z wyjątkiem klatki piersiowej, gdzie podczas wizyty leczona jest tylko jedna strona. Przed przystąpieniem do operacji pacjent powinien zostać ostrzeżony o wszelkich możliwych przeciwwskazaniach oraz pojawiających się skutkach ubocznych.W jakich przypadkach warto skorzystać z igłoterapii?
Z igłoterapii może skorzystać każdy, kto spełnia wymagane warunki. Do zabiegu nie mogą przystąpić osoby, które w dzień wizyty cierpią na jakąś infekcję, mają zaburzenia krzepliwości krwi, czucia lub mają gorączkę. Istotnym przeciwwskazaniem do wykonania terapii są także choroby psychiczne oraz uczulenie na materiał igły lub odczuwanie zbyt dużego bólu podczas trwania zabiegu. Osoby, które nie mają żadnych przeciwwskazań do udziału w igłoterapii, mogą z niej skorzystać między innymi w celu pozbycia się uporczywego bólu mięśni. Dodatkowo zabieg ten pomaga przy dolegliwościach takich jak zespół ciasnoty podbarkowej lub cieśni nadgarstka. Warto udać się na terapię także po tymczasowym unieruchomieniu, które powstało na skutek zwichnięcia, skręcenia lub złamania.Gdzie udać się na igłoterapię?
Decydując się na udział w igłoterapii, należy być tego w pełni świadomym. Często zdarza się, że pacjenci myślą, że są w stanie wytrzymać nakłucie. Jednak wraz z pierwszym zdarza się, że nie decydują się na kolejne, ponieważ pojawiający się ból jest zbyt silny. W Centrum Synergia doświadczeni specjaliści przeprowadzą pierw próbę, aby dowiedzieć się, czy terapię będzie można kontynuować. Każdorazowo także zostanie przeprowadzona krótka ankieta na temat stanu zdrowia, która stwierdzi, czy zabieg będzie mógł zostać wykonany. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana