Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak dobrać słupki do ogrodzenia?
Słupki do ogrodzenia – na co zwrócić uwagę?
Jednym z pierwszych problemów osób, które decydują się na zakup słupków do ogrodzenia, jest pytanie: jak długie powinny być słupki? Tutaj odpowiedź uzależniona jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest obecność podmurówki. Jeśli się na nią decydujemy, to do długości paneli lub siatki należy dodać dodatkowo 25-30 cm (czyli tyle, ile zajmuje podmurówka). Warto się na tę metodę zdecydować w momencie, gdy grunt charakteryzuje się niską twardością i ogrodzenie mogłoby się przesuwać lub tracić pion. W momencie, gdy słupki będą wkopywane bezpośrednio w ziemię, to w większości przypadków dodaje się 1 m do długości paneli lub siatki. W ten sposób mamy gwarancję, że ogrodzenie jest prawidłowo zamontowane w gruncie i nie będzie się przesuwać nawet w przypadku silnych wiatrów lub ulewnych deszczy. Słupki ogrodzeniowe dzielą się na dwa rodzaje: panelowe i siatkowe. Ich nazwy wskazują zastosowanie, choć w przypadku siatek ogrodzeniowych potrzebne są jeszcze słupki podporowe. Są to tzw. słupki startowe, narożne i pośrednie – na nich montowane są napinacze do siatki, dzięki czemu konstrukcja zwiększa swoją sztywność i wytrzymałość. Produkcją i dystrybucją systemów ogrodzeniowych w województwie lubelskim zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak Diilmet.Słupki stalowe czy ocynkowane do ogrodzeń z siatki?
W przypadku decyzji, jaki rodzaj słupków wybrać do ogrodzenia z siatki, w dużej mierze rozwiązaniem jest sam rodzaj siatki. Słupki ocynkowane są produktem bardziej uniwersalnym, który nadaje się zarówno do małych, jak i dużych ogrodzeń. Dodatkowo warstwa cynku, którą pokryte są słupki, zabezpiecza je przed korozją. Słupki stalowe cechuje większa waga i wytrzymałość. Stosowane są przede wszystkim do siatek o grubości 2,0 mm. Dlatego znacznie częściej wykorzystywane są w przypadku ogrodzeń wysokich niż małych płotów (np. w ogrodach działkowych). Obydwa rodzaje słupków posiadają również specjalne zabezpieczenia. W miejscu cięcia nie ma warstwy antykorozyjnej, dlatego jest to miejsce szczególnie narażone na niszczenie. Słupki ocynkowane zabezpieczane są zaślepka, natomiast słupki stalowe mają przyspawany daszek.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana