Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak dbać o bramę garażową zimą?

Jakie problemy mogą się wiązać z eksploatacją bramy garażowej zimą?
Brama garażowa to niezbędne wyposażenie każdego pomieszczenia przeznaczonego do parkowania pojazdów w zadaszonym budynku. Chroni wnętrze garażu przed opadami, wiatrem oraz nadmiernym nasłonecznieniem i zanieczyszczeniami, a także stanowi barierę zapobiegającą wychładzaniu się budynku. Jest również zabezpieczeniem przed kradzieżami, czy też dostawaniem się do wnętrza owadów albo gryzoni. Poprawne działanie bramy garażowej zależy jednak nie tylko od jej jakości oraz tego, czy została właściwie zamontowana, ale także od prawidłowej obsługi i konserwacji, zwłaszcza w warunkach zimowych. Niskie temperatury panujące zimą, a także wczesną wiosną czy jesienią wiążą się z ryzykiem, że różne mechanizmy mogą odmówić posłuszeństwa. W przypadku bram największym problemem będzie przede wszystkim możliwość gorszego działania mechanizmu otwierania oraz zamarzająca woda opadowa. W przypadku wielu typów bram kłopotliwa może się okazać zmiana charakterystyki sprężyn, przez co mogą się pojawić problemy z płynnym otwieraniem skrzydła czy wreszcie z gęstnieniem używanych smarów. Zimą częściej zawodzą także podzespoły elektroniczne. Jeśli garaż pozostanie otwarty na dłuższy czas przy silnym mrozie, może dojść do skurczenia się metalu, z którego jest zbudowany mechanizm, co może uniemożliwić zamknięcie bramy.Co zrobić, by uniknąć problemów?
Sposobem na unikanie kłopotów z bramą garażową jest ścisłe przestrzeganie zaleceń jej producenta co do okresowych przeglądów i ewentualnego korygowania mocowań oraz smarowania mechanizmu. Warto pamiętać o utrzymywaniu bramy w czystości, bo zabrudzenia sprzyjają gromadzeniu się wilgoci i przymarzaniu poszczególnych elementów. Dobrym pomysłem jest pielęgnowanie uszczelek specjalnym preparatami. Po obfitych opadach śniegu nie powinno się zapominać o jego usunięciu ze skrzydła i bezpośredniego otoczenia, ponieważ rozpuszczając się w ciągu dnia, może doprowadzić do przymarznięcia bramy. Chcąc sobie zapewnić prawidłowe działanie bramy garażowej, warto co jakiś czas zlecać jej przegląd, połączony z regulacją i zabezpieczaniem najważniejszych jej elementów. Usługi tego typu można zwykle zlecić firmie instalującej bramę, np. Nowy Dach – Krishome z Kołobrzegu, która poza sprzedażą materiałów budowlanych zajmuje się także profesjonalnym serwisem bram garażowych. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana