Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Istotność filtrów kabinowych

Czym jest filtr kabinowy?
Filtr kabinowy to jeden z kilku rodzajów filtrów występujących we współcześnie produkowanych samochodach. Jego funkcji nietrudno domyślić się już po samej nazwie – funkcja ta to filtrowanie powietrza, które wpada przez układ wentylacji lub klimatyzacji do wnętrza kabiny samochodowej. Dlatego też filtr kabinowy jest z punktu widzenia komfortu podróży najważniejszym filtrem w konstrukcji pojazdu. Dlaczego?Ponieważ filtr tego typu zatrzymuje w sobie różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak drażniące pyły i pyłki roślinne, cząsteczki spalin czy drobnoustroje – mówi przedstawiciel firmy Rozruch – Zanieczyszczenia te, choć niewidoczne gołym okiem mogą znacząco pogarszać komfort jazdy. Wbrew pozorom jest to bardzo istotna kwestia, szczególnie w przypadku kierowców wrażliwych, na przykład cierpiących na alergie. Brak filtra lub jego nieprawidłowe działanie powoduje, że osoba taka jest wystawiona na działanie alergenów i odczuwa tego skutki pod postacią kataru siennego, bólu głowy czy pogorszonej koncentracji. Prowadzenie w takich warunkach jest stanowczo niebezpieczne. Nie wspominając o tym, że dłuższa ekspozycja na zanieczyszczenia może prowadzić do rozwoju poważnych schorzeń.
Rodzaje filtrów kabinowych
Ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, filtry kabinowe dzielimy na kilka rodzajów. Są to filtry:- Standardowe – posiadają papierowy wkład, który dobrze radzi sobie z alergenami
- Węglowe – posiadają warstwę z węgla aktywowanego, który pochłania zanieczyszczania zawarte w spalinach. Świetnie spiszą się szczególnie wtedy, gdy poruszamy się głównie po mieście. Wkład węglowy pozwala redukować nieprzyjemne zapachy docierające z zewnątrz.
- Węglowe z polifenolem – posiadają warstwę związków organicznych, które przeciwdziałają rozwojowi drobnoustrojów, takich jak bakterie i grzyby. Ponadto skutecznie zatrzymują drobny pył
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana