Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Infrared w praktyce. Jak działa sauna na podczerwień?

Trzydziestominutowa wizyta trzy razy w tygodniu w saunie infrared może przyczynić się do znacznej poprawy zdrowia u wielu osób. Działanie promieni podczerwonych przyczynia się zarówno do zmniejszania bólu u osób z problemami zdrowotnymi, jak i do spalania kalorii u tych, którzy chcą zrzucić kilka kilogramów. Podpowiadamy, jak wygląda wizyta w saunie na podczerwień, a także, kto może z niej skorzystać.
Działanie sauny infrared
Sauna na podczerwień podobnie jak tradycyjne formy sauny oddziałuje ciepłem. Jednak w jej przypadku wykorzystuje się do tego energię cieplną wytwarzaną przez promienie podczerwone, które w sposób bezpośredni ogrzewają ciało. Dzięki temu, aż 80% energii wnika w głąb skóry na około 4,5 cm, co sprawia, że osoba korzystająca z tego typu sauny intensywnie się poci, spalając podczas 30-minutowego seansu prawie 900 kcal. W ten sposób z organizmu usuwane są także toksyny, co przyczynia się do sprawniejszej pracy układu immunologicznego. Jednak, aby sauna na podczerwień pełniła swoją rolę, w środku pomieszczenia musi panować temperatura od 30 do 60 stopni Celsjusza.
Przygotowania do wizyty
Pierwszym krokiem, który należy wykonać, planując wizytę w saunie na podczerwień to zasięgnięcie opinii lekarza, który stwierdzi, czy korzystanie z sauny nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Dopiero po otrzymaniu potwierdzenia, że jest ona dla nas bezpieczna, możemy wybrać się na pierwszy seans. Przed przystąpieniem do sesji w saunie na podczerwień należy wziąć prysznic, który usunie z naszego ciała resztki kosmetyków takich jak kremy, żele, czy balsamy. Pomoże to oczyścić skórę, co przyczyni się do dokładniejszego dostania się promieni podczerwonych na odpowiednią głębokość.
Wskazania i przeciwskazania
Działanie promieni podczerwonych może mieć zbawienne skutki dla osób powracających do zdrowia po urazach, cierpiących na częste skurcze i napięcia mięśni, ale także dla osób z regularnymi problemami- infekcjami dróg oddechowych i zapaleniami zatok.
Jak twierdzi ekspert z firmy Mawo „Sauna na podczerwień znajduje swoje zastosowanie także u osób cierpiących na problemy z kręgosłupem, bóle stawów, czy choroby zwyrodnieniowe. Działanie promieni podczerwonych łagodzi również siłę objawów rwy kulszowej”.
Sauna nie jest dozwolona dla kobiet w ciąży i w okresie menstruacji. Wyraźnym przeciwskazaniem są także problemy z sercem, epilepsja, czy niedawno przebyty udar. Lekarze odradzają korzystania z sauny osobom z dolegliwościami nerek i wątroby, a także chorym na nowotwory i hemofilię.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana