Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Gdzie sprawdzi się podnośnik podciśnieniowy?
W większości przedsiębiorstw produkcyjnych oraz zajmujących się obsługą sprzętu zawierającego elementy o znacznych rozmiarach albo dużej masie nieodzowne okazuje się korzystanie z rozmaitych urządzeń przeznaczonych do transportu bliskiego, a więc przemieszczania ładunków w ramach czynności międzyoperacyjnych. Jednym z rozwiązań, które w tym zakresie sprawdza się najlepiej, są systemy pneumatyczne, w tym podnośniki podciśnieniowe.
W jaki sposób działają ciśnieniowe urządzenia transportu bliskiego?
Urządzenia transportu bliskiego należą do najważniejszych systemów obsługujących międzyoperacyjne przemieszczanie ładunków, a więc przekazywanie ich między poszczególnymi stanowiskami, gdzie realizowane są konkretne procesy technologiczne. Wśród technologii, które dają znakomite rezultaty, jeżeli chodzi o precyzję, ochronę powierzchni i bezpieczeństwo są przenośniki podciśnieniowe. Ich funkcjonowanie opiera się na wykorzystaniu siły ssącej powstającej za sprawą kompresorów oraz układu przyssawek, które są w stanie przywierać do rozmaitych materiałów oraz odrywać się od nich po wykonaniu danego zadania. Zaletą sprzętu tego rodzaju jest możliwość oddzielenia części roboczej od urządzeń wytwarzających podciśnienie, co zapewnia cichą pracę.
Gdzie wykorzystuje się podnośniki podciśnieniowe
Urządzenia wykorzystujące podciśnienie przy realizacji zadań transportowych mogą być użyte tam, gdzie mamy do czynienia z płaskimi i jednolitymi powierzchniami, do których mogą przywierać elastyczne ssawki zamontowane w mechanizmie roboczym. Sprzęt tego typu sprawdza się przy przemieszczaniu materiałów występujących w postaci arkuszy lub tafli, takich jak szkło, metal, drewno lub tworzywa sztuczne czy materiały budowlane, a także rozmaitych wyrobów o bardziej złożonych kształtach, o ile zawierają one części o wystarczającej dla przymocowania ssawek powierzchni. W grę wchodzi więc przenoszenie z ich użyciem nie tylko płyt, ale również beczek, skrzynek, wiaderek czy kartonów, a nawet opakowań szklanych. Firmą zajmującą się sprzedażą i montażem pneumatycznych systemów transportowych jest ID-LIFTING. Dostarcza ona m.in. podnośniki podciśnieniowe, a także różnego rodzaju manipulatory, chwytaki i zawiesia ułatwiające obsługę ładunków o różnej masie, rozmiarach i kształcie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana