Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Fakty i mity na temat botoksu
Botoks jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, wykonywanym w celu wygładzenia zmarszczek. Polega na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej, która łagodzi i odmładza rysy twarzy. Wiele osób ma negatywne zdanie na temat botoksu. Poznajmy nieprawdziwe mity, które krążą wokół tego zabiegu i zaprezentujmy najważniejsze fakty. Botoks to bezpieczny zabieg, pod warunkiem, że jest wykonywany przez specjalistów!
Botoks zapewnia natychmiastowe efekty – mit!
Efekty botoksu są widoczne najwcześniej po dwóch, trzech dniach od przeprowadzenia zabiegu. Dopiero po tym czasie można zaobserwować stopniowe osłabienie mięśnia, który odpowiada za zmarszczkę. Na ostateczny rezultat trzeba poczekać nawet do dwóch tygodni. Jeśli jesteśmy nieusatysfakcjonowani, podczas wizyty kontrolnej lekarz medycyny estetycznej wprowadzi niezbędne poprawki.
Botoks sprawia, że twarz wygląda jak maska – mit!
Botoks osłabia mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek, np. zmarszczki wokół oczu, zmarszczki poprzeczne na czole czy lwią zmarszczkę, ale nie powoduje wystąpienia efektu maski! Jeżeli do tego doszło, wynika to z nieumiejętnego wprowadzenia toksyny botulinowej lub podania jej w nadmiarze, często na prośbę pacjenta. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać sprawdzone gabinety medycyny estetycznej, takie jak gabinet FaceMed w Warszawie. Zabiegi przeprowadzane w tym zakładzie są zatwierdzone przez SANEPID, a specjalista doktor Beata Kaszyńska zdobyła liczne certyfikaty ze stosowania botoksu.
Wstrzykiwanie botoksu jest bolesne, a rekonwalescencja długa – mit!
Toksynę botulinową wprowadza się pod skórę za pomocą bardzo małej igły. W razie dużej wrażliwości na ból można zastosować krem znieczulający, dzięki któremu ukłucia będą zupełnie nieodczuwalne. Większość pacjentów jednak nie wymaga znieczulenia i przechodzi zabieg bezproblemowo.
Po wykonaniu zabiegu można od razu wrócić do normalnych obowiązków. Przez kilka godzin od wyjścia z gabinetu należy jedynie unikać pochylania się i leżenia. W dniu przeprowadzenia botoksu należy też zrezygnować z picia alkoholu, dźwigania ciężarów i intensywnego wysiłku fizycznego. Nie masujmy również miejsc, w które wstrzyknięto botulinę. Stosując się do tych zasad, jedynymi efektami ubocznymi mogą być niewielkie zasinienia w miejscach podania toksyny botulinowej.
Efekty zbiegu utrzymują się przez całe życie – mit!
Efekty botoksu nie utrzymują się przez całe życie. Rezultaty są widoczne od trzech do sześciu miesięcy, zależnie od pacjenta. Po tym czasie wraca pełna mimika twarzy.
Wiele osób twierdzi również, że raz wykonany zabieg należy powtarzać. To również nieprawda. Kiedy upłynie czas działania toksyny botulinowej, skóra ma nawet lepszą kondycję, niż przed wstrzyknięciem preparatu! Decyzja, czy zdecydujemy się na ponowne wykonanie zabiegu, należy tylko do nas.
Botoks służy nie tylko do wygładzania zmarszczek – fakt!
Toksyna botulinowa nie tylko odmładza twarz. Ma znacznie więcej zastosowań. Botoks może likwidować przykrą dolegliwość nadmiernej potliwości pach, stóp oraz dłoni. Efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy. Toksyna botulinową leczy się też migreny. W tym celu należy wstrzyknąć substancję w określone okolice na głowie, likwidując nieprzyjemny ból nawet u 80 proc. pacjentów!
Z botoksu mogą korzystać również młode osoby – fakt!
Botoks nie jest zabiegiem, z którego mogą korzystać jedynie osoby po 40, 50 lub 60 roku życia. Z zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej mogą również korzystać osoby młode, które już wcześniej borykają się ze zmarszczkami nadającymi im surowy wygląd twarzy. Regularnie podając toksynę botulinową, można odzwyczaić mięśnie od pracy i sprawić, że zmarszczka, z którą walczymy, praktycznie przestanie być widoczna.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana