Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Etapy naprawy plandek samochodowych

Czym są plandeki samochodowe?
Plandeki samochodowe to znacznych rozmiarów płachty, wykonane z odpornego na uszkodzenie, elastycznego i wodoodpornego tworzywa. Z reguły produkowane są z tkanin poliestrowych pokrywanych warstwą poliuretanu lub w całości z polietylenu. Zadaniem plandek samochodowych jest ochrona i zabezpieczenie przewożonych towarów przed wilgocią, słońcem, kurzem, a także przed kradzieżą lub dewastacją. Plandeki formuje się podczas procesu produkcji i mocuje na pojazdach dzięki specjalny stelażom. Wykorzystywane są w transporcie samochodowym do zabudowy skrzyń ładunkowych samochodów dostawczych , pojazdów ciężarowych i rolniczych, jak również mniejszych przyczep transportowych zaczepianych do aut osobowych. Plandeki znajdują także zastosowanie do zadaszenia hal magazynowych, hal namiotowych oraz innych konstrukcji.Na jakie uszkodzenia narażone mogą być plandeki samochodowe?
Plandeki narażone są na różnego typu uszkodzenia w wielu niespodziewanych sytuacjach. Źle umocowany i niewłaściwie zabezpieczony towar może spowodować przerwanie płaszczyzny plandeki. Do jej uszkodzenia możne także doprowadzić kolizja lub wypadek drogowy. Jak dodają specjaliści, działającego w całym regionie Trójmiasta producenta plandek samochodowych Erka z Gdańska, do stosunkowo częstych rozcięć plandek przyczyniają się złodziej, próbujący dostać się do wnętrza przestrzeni ładunkowej. Każdy kierowca powinien wiedzieć, że jazda z uszkodzoną plandeką zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego i z tego powodu jest zabroniona.Jak naprawić plandekę samochodową?
Uszkodzoną plandekę można naprawić doraźnie we własnym zakresie. Do tego potrzebna jedynie mocna i wytrzymała taśma klejąca typu Super Strong. Przy naprawie plandek wykonanych z brezentu lub innych materiałów syntetycznych najbardziej skuteczną metodą będzie ich zszycie. Jeszcze lepszym sposobem jest metoda termiczna przy użyciu klejących i uszczelniających preparatów. Najlepszym jednaka rozwiązaniem jest zlecenie usługi specjalistycznej firmie zajmującej się naprawą plandek samochodowych, która wykona profesjonalną regenerację plandeki w swojej pracowni lub w siedzibie klienta. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana