Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
EKG w diagnostyce chorób serca

Jednym z podstawowych badań w diagnostyce chorób krążenia jest EKG. Badanie to pozwala wykryć nieprawidłowości w pracy serca i zapobiec postępowaniu szkód, które mogą mieć poważne konsekwencje. Może to być m.in. zawał serca, czy zator powstały w wyniku nieleczonej miażdżycy – informuje ekspert z gabinetu kardiologicznego Vita Longa.Wiele z chorób serca kończy się śmiercią, jednak nie musi tak być. Wystarczy dbać o siebie i regularnie odwiedzać lekarza kardiologa, żeby zachować pełną sprawność. Chwilowe uciechy w postaci używek warto zamienić na realnie odprężające zajęcia na świeżym powietrzu. Tłuste lub bardzo słodkie potrawy jedz sporadycznie. Na co dzień ciesz się kolorowym talerzem pełnym warzyw i chudego mięsa. Żyj w pełni i ciesz się tym życiem jak najdłużej.
Z przyczyn kardiologicznych umiera najwięcej Polaków
Ponad 40% zgonów w naszym kraju to choroby kardiologiczne. Badanie EKG pozwala wykryć wczesne nieprawidłowości, jest jednym z podstawowych badań czynności serca. U osób, które przekroczyły 45 rok życia, EKG powinno wchodzić w zakres rutynowych badań kontrolnych. Jeśli jesteś kobietą, potraktuj to badanie jak wizytę u kosmetyczki czy fryzjera. Tam dbasz o to, co na zewnątrz, a to badanie pozwoli określić, czy wszystko pięknie działa wewnątrz. Jeśli jesteś mężczyzną i dbasz o sprawność fizyczną, zadbaj o swój najważniejszy mięsień – serce. Badaj je, od niego zależy działanie wszystkich innych.Traktuj swoje serce z… sercem – badaj się!
Serce to pompa, dzięki niemu wszystkie komórki ciała mogą być zaopatrzone w życiodajny tlen i środki odżywcze. Jeśli działa nieprawidłowo, możesz odczuwać zmęczenie. Mimo że do tej pory wejście po schodach na trzecie piętro nie było problemem, to od pewnego momentu możesz mieć zadyszkę. Niektórzy tłumaczą taki stan rzeczy wiekiem. „Starzeję się” – mówią i… bagatelizują problem. Zawsze w przypadku takich zmian w funkcjonowaniu warto wybrać się na badanie kontrolne do lekarza. Badanie EKG trwa naprawdę krótko – ok. 5 min, a jest dla lekarza ważnym źródłem informacji. Pozwala wykryć nieprawidłowy rytm serca, nadciśnienie tętnicze, niektóre wrodzone wady serca, symptomy zapalenia mięśnia sercowego, czy nawet trwającego zawału serca oraz wiele innych. Pamiętaj, wykryte schorzenia dają się leczyć, układ krążenia wspomagany farmakologicznie może pracować lepiej i pozwolić Ci żyć na własnych warunkach przez wiele lat. Ważne, żeby nieprawidłowości wykryć jak najwcześniej, zanim degeneracja układu krążenia będzie nieodwracalna. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana