Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Duże „plany leczenia”

Leczenie stomatologiczne często wymaga czasu, dlatego też po konsultacji, profesjonalna klinika stomatologiczna tworzy dla pacjenta kompletny plan leczenia. Stomatolog z reguły uwzględnia w nim: leczenie zachowawcze, protetykę, implantologię, a także profilaktykę, zabiegi z zakresy stomatologii estetycznej oraz ortodoncję. Jak konkretnie tworzy się plan leczenia oraz co zakłada?
Konsultacja stomatologiczna przed planowanym leczeniem
Osoby, które odwiedzają gabinet stomatologa, bardzo często robią to po dłuższym okresie nieobecności u lekarza, przez co ich zęby nierzadko są w złym stanie. Brak regularnych wizyt stomatologicznych skutkuje wieloma problemami dotyczącymi zębów, których nie da się rozwiązać podczas jednej, a często nawet kilku wizyt. Aby powstał konkretny plan leczenia, konieczna jest odpowiednia diagnostyka. Dlatego też podczas pierwszej wizyty, dentysta sprawdza nie tylko zęby, ale także całą jamę ustną. Nierzadko także zleca specjalistyczne badania takie jak np. RTG zębów, które pomoże ocenić uzębienie. Podczas tej wizyty może okazać się, że stomatolog zaleci:
- leczenie zachowawcze, gdy np. powstały zmiany próchnicowe,
- leczenie chirurgiczne, gdy np. na zdjęciu RTG widać, że zęby są zatrzymane,
- leczenie protetyczne lub implantologiczne, gdy konieczne jest uzupełnienie braków,
- leczenie ortodontyczne, gdy wykryje wady zgryzu
- oraz zabiegi higienizacyjne i estetyczne, aby poprawić ich ogólny wygląd.
Jak powstaje duży plan leczenia stomatologicznego?
Często zęby pacjentów wymagają rozległego leczenia, dlatego dla nich tworzy się duże plany stomatologiczne. Najważniejszą ich zaletą jest to, że są to plany kompletne – od pierwszej wizyty pacjenta aż do ostatniej, która może się odbyć dopiero np. po roku leczenia – podkreśla specjalista z kliniki Dental House z Łukowa.
Ponadto, duży plan leczenia zębów zakłada szczegółowo, jakie zabiegi zostaną wykonane, w tym np. ile implantów będzie wstawionych, w jakich miejscach i kiedy będzie to wykonywane. Dzięki tego typu planom można wspólnie z pacjentem ustalić leczenie tak, by np. mógł wyjechać na wakacje lub urlop, a do tego by czuł się przy tym komfortowo. Jeśli np. pacjent zgłosi wcześniej wyjazd, to stomatolog może nie planować w tym okresie skomplikowanego leczenia bądź np. założyć tymczasową protezę – wszystko po to, by pacjent czuł się komfortowo. Duże plany leczenia sprawiają, że pacjent dokładnie zna swoją sytuację i może wpisać leczenie w pozostałe obowiązki i codzienne zajęcia. Dodatkowo, ich zaletą jest także to, że pacjent już na początku zna koszt leczenia, co pomaga mu rozłożyć go w czasie, nie wprawiając w dyskomfort ekonomiczny. Dlatego chociaż kompleksowe leczenie trwa stosunkowo długo w porównaniu np. z leczeniem pojedynczych zębów, to po jego zakończeniu pacjenci mają pewność, że ich uzębienie jest zdrowe, a uśmiech piękny.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana