Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dom drewniany a energooszczędność – co warto wiedzieć?

Podstawa domu energooszczędnego – termoizolacja
Domy drewniane najchętniej stawiamy na słonecznych działkach. Najlepiej wybrać projekt, który zapewni zwartą bryłę budynku. Projekt powinien być zrealizowany w taki sposób, by uniknąć mostków cieplnych, które tworzą się przede wszystkim przy nadprożach, wieńcach, parapetach, płytach balkonowych i krokwiach. Należy pamiętać również o odpowiednim ociepleniu ścian fundamentowych. Najczęściej wykorzystywany do tego celu materiał to polistyren ekstrudowany, który jest nienasiąkliwy i niezwykle odporny na uszkodzenia ze względu na swoją twardość. Grubość jego warstwy jest oczywiście zależna od konstrukcji budynku, podłoża, a także zaprojektowanego sposobu ogrzewania domu.O izolacyjności cieplnej ścian w budynku szkieletowym decyduje oczywiście rodzaj i grubość warstwy użytego materiału – mówi nam przedstawiciel firmy budowlanej ITS z Koszalina. Najlepsze rozwiązanie to użycie wdmuchiwanej celulozy.
Ogrzewanie w drewnianym domu energooszczędnym
W drewnianym domu energooszczędnym możemy zainstalować właściwie dowolne źródło ciepła, a także kilka niezależnych układów grzewczych. Teoretycznie wsparciem ogrzewania głównego może być kominek każdego typu, jednak nie jest on potrzebny, a wręcz przeciwnie – napalenie w kominku przy włączonym ogrzewaniu daje nieznośnie wysoką temperaturę. Do drewnianych budynków szkieletowych i wszystkich innych rodzajów drewnianych domów polecane jest ogrzewanie gazowe lub pompa ciepła. Podsumowując: mamy nadzieję, że przekonaliśmy naszym artykułem wszystkich tych, którzy mieli wątpliwości co do energooszczędności drewnianych domów. Drewniane domy z odpowiednią izolacją i właściwie dobranym ogrzewaniem są ciepłe i przytulne o każdej porze roku. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana