Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym są ogrody zimowe?

Spis treści
Jedni uważają go za zbędny wydatek, a inni za oryginalne urozmaicenie budynku. Ogród zimowy, bo o nim mowa, może być jednak całkiem przydatny, kiedy na zewnątrz jest zbyt zimno, by spędzać czas w swoim ogrodzie. Wyjaśniamy czym są ogrody zimowe i jakie są ich największe zalety.Co to właściwie jest ogród zimowy?
Ogród zimowy to szklana konstrukcja, która opiera się na szkielecie. Szkielet ten wykonany może być z drewna, aluminium, stali lub PCV, a sama konstrukcja przypomina szklarnię ogrodową.Ogród zimowy to ogród całoroczny, w którym można cieszyć się zielenią nawet zimą. Pełni on przede wszystkim funkcję rekreacyjną, ale może także służyć do całorocznej hodowli roślin, pełniąc wówczas także rolę szklarni i oranżerii – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę SPECJALL.
Największe zalety ogrodów zimowych
Ogród zimowy to pomieszczenie służące przede wszystkim do rekreacji i wypoczynku, dlatego jest ogromną atrakcją zarówno dla domowników, jak i dla ich gości. Ponadto, przyczynia się do p owiększenia powierzchni użytkowej domu, co jest szczególnie istotne w przypadku niewielkich domów jednorodzinnych lub budynków w zabudowie szeregowej. Zimowy ogród pozwala na stworzenie namiastki lata nawet w najbardziej mroźne dni. Kiedy jest w nim dużo roślin, poprawia także mikroklimat panujący w domu oraz całościowy bilans cieplny budynku. Co więcej, przyczynia się do ustabilizowania wilgotności powietrza we wnętrzu, jak również do jego natlenienia. Inną zaletą zimowych ogrodów jest to, że można w nich hodować egzotyczne gatunki roślin, a obcowanie z nimi może w pozytywny sposób wpływać nie tylko na nastrój, ale też samopoczucie domowników.Jak zaaranżować ogród zimowy?
Ogród zimowy powinien być dopasowany swoim kształtem i stylem do reszty budynku w ten sposób, by tworzyły razem spójną całość. W takim ogrodzie konieczne jest zastosowanie oszklenia o wysokim poziomie chłonięcia promieni słonecznych i niskim współczynniku przenikania ciepła. Jeśli chodzi o profile przeznaczone do wzniesienia tej konstrukcji, to muszą one być wyposażone w termoizolacyjną wkładkę, a szkło w niej użyte powinno być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chodzi o samą aranżację ogrodu zimowego, to w jego wnętrzach najlepiej wyglądają meble ogrodowe z rattanu, drewna, a także dobrej jakości meble z tworzyw sztucznych. Aby stworzyć przyjemną atmosferę, warto zadbać o ciekawe, nastrojowe oświetlenie, takie jak latarenki czy girlandy z lampionami. Obowiązkowymi elementami, które muszą znaleźć się w zimowym ogrodzie są oczywiście różnego rodzaju ozdobne donice ogrodowe, w których zasadzicie swoje rośliny. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana