Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym charakteryzują się oleje hydrauliczne?

Oleje hydrauliczne — podstawowe płyny eksploatacyjne
Oleje hydrauliczne dostępne w postaci żółtej lub czerwonej cieczy wykorzystuje się w przypadku napędów hydraulicznych. Te są charakterystyczne dla niektórych maszyn przemysłowych oraz rolniczych. Ich zadaniem jest pokrycie poszczególnych elementów, przez co umożliwiają ochronę przed ich nadmiernym ścieraniem się. To z kolei umożliwia znacznie dłuższe i bezawaryjne wykorzystywanie sprzętu.Jak klasyfikuje się oleje hydrauliczne?
Podobnie jak wszystkie inne płyty eksploatacyjne, tak również oleje hydrauliczne podlegają klasyfikacji ze względu na charakterystyczne dla siebie właściwości. Jednym z najważniejszych kryteriów w ich przypadku jest lepkość. Jest to nic innego jak stopień przyczepności cieczy do konkretnego elementu. Ten z kolei wyraża się w sześciostopniowej skali.- Klasy lepkości określają między innymi skład oleju hydraulicznego. Dzięki nim można dowiedzieć się czegoś na temat wykorzystanych podczas produkcji dodatków smarnych, czy inhibitorów odpowiedzialnych za utlenianie i korozję. Im wyższa klasa, tym lepszej jakości ciecz — wyjaśnia specjalista z firmy RAI-BUD S.C..Wskaźnikiem lepkości jest temperatura. Dlatego też jest ona brana pod uwagę podczas wyboru rodzaju cieczy. Przyjmuje się jednak zasadę, że w przypadku maszyn ruchomych lepkość nie powinna być niższa niż 150.
Czym wyróżnia się dobrej jakości olej hydrauliczny?
Oprócz samej lepkości warto zwrócić uwagę także na inne cechy olejów hydraulicznych, które świadczą o ich jakości. Wśród najważniejszych są między innymi:- stabilność termiczna,
- ochrona przed korozją,
- odporność na utlenianie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana