Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy posadzki anhydrytowe to dobre rozwiązanie dla domu?
Wylewka anhydrytowa – co to takiego?
Wylewki anhydrytowe to materiał, który składa się z bardzo drobnego piasku oraz odwodnionego siarczanu wapnia, pełniącego funkcję spoiwa wiążącego ziarna. Przed układaniem sproszkowana mieszanka jest uzupełniania sporą ilością wody, co sprawia, że zyskuje półpłynną konsystencję. Dzięki niej wylewka jest łatwa w rozprowadzeniu, ma także własności samopoziomujące.Jakie właściwości mają wylewki anhydrytowe?
Najbardziej charakterystyczną cechą posadzki anhydrytowej jest jej wysoka wytrzymałość na obciążenia połączona z dużą elastycznością. Podczas wiązania nie występuje w niej skurcz, nie zmienia więc swego rozmiaru ani nie pęka podczas wysychania. Po wykonaniu wylewki nie wymaga żadnej dodatkowej pielęgnacji, a jedynie zachowania odpowiedniej przerwy technologicznej. W większości przypadków wylewki anhydrytowe nie potrzebują zbrojenia, tam, gdzie będzie to konieczne, można użyć specjalnych włókien.Dlaczego warto wybrać wylewkę anhydrytową?
Użycie wylewki anhydrytowej sprawia, że nawet na stosunkowo dużej powierzchni nie trzeba wykonywać dylatacji, podłoga może więc tworzyć jednolitą strukturę. Istotny jest też fakt, że materiał tego rodzaju może być układany w warstwach o różnej grubości. W zależności od producenta będzie to od nieco ponad 1–2 mm do nawet 10 cm. Wylewki anhydrytowe sprawdzają się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Zawdzięczają to swemu szybkiemu nagrzewaniu się oraz znakomitemu przewodzeniu ciepła. Półpłynna konsystencja oznacza też dobre wypełnienie przestrzeni wokół rurek i ułatwia uniknięcie tworzenia się pustek powietrznych.Czy wylewki anhydrytowe mają jakieś ograniczenia?
Wylewek anhydrytowych nie powinno się stosować w miejscach, gdzie będą one narażone na kontakt z wodą. Nie są więc zalecane do pralni, łazienek i kotłowni, o ile nie zostaną odpowiednio zabezpieczone warstwą hydroizolacyjną. Mają one też mniejszą odporność na ścieranie, dlatego muszą być wykończone wybranym materiałem posadzkowym. Wykonanie wylewek anhydrytowych najlepiej zlecić doświadczonemu wykonawcy. Dobrym wyborem będzie firma Kuca, która od lat specjalizuje się w tym obszarze.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana