Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy mezoterapia igłowa pomaga na wypadanie włosów?

Na czym polega mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa znana jest bywalczyniom salonów kosmetycznych głównie jako metoda odmładzania i rewitalizacji skóry. I słusznie, gdyż pozwala ona poprawić napięcie skóry i spłycić drobne zmarszczki. Nie każdy jednak wie, że zabieg ten może pomóc również osobom, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Ogólnie mówiąc mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu pod skórę odpowiednio dobranych substancji odżywczych przy pomocy cienkiej igły (kaniuli). Może to być kompozycja złożona z witamin, minerałów czy koenzymów oraz kwasu hialuronowego, jak również osocze bogatopłytkowe. W przypadku iniekcji okolic skóry głowy często stosuje się właśnie osocze pacjenta. Osocze to musi zostać pobrane przed samym zabiegiem, a następnie umieszczone w urządzeniu, które pozwala na uzyskanie stężonego koncentratu, który finalnie będzie można wykorzystać do wstrzyknięcia. Osocze bogatopłytkowe wraz z czynnikami wzrostu zdolne jest do odbudowy aktywności biologicznej tkanek i poprawy krążenia skóry, co sprzyja lepszemu odżywieniu mieszków włosowych. Czasami wykorzystywane są także inne substancje aktywne w postaci indywidualnie dobranego koktajlu odżywczego lub też specjalne preparaty przeciwko łysieniu plackowatemu.Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?
Mezoterapię igłową możemy wykonać w wielu klinikach i gabinetach kosmetologii, na przykład w Strefie Kosmetologii Profesjonalnej w Szczecinie. Zabieg taki nie wymaga od nas specjalnego przygotowania. Jest on bezbolesny i bezpieczny, jednak przed jego wykonaniem niezbędna jest rozmowa ze specjalistą, aby upewnić się, że nie występują przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Skutkiem tego zabiegu przeprowadzonego w obrębie skóry głowy są następujące korzyści:- poprawa mikrokrążenia w obszarze skórze głowy,
- wzmocnienie cebulek włosowych i zapobieganie ich wypadaniu,
- przyspieszenie naturalnego procesu wzrostu włosów,
- wzmocnienie i pogrubienie włosów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana