Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy depilacja laserowa jest trwała?

Spis treści
- Depilacja laserowa i jej działanie
- Jak często wykonywać depilację laserem?
- Na co zwrócić uwagę wybierając salon?
Każda kobieta chce mieć idealną cerę, zadbane paznokcie i lśniące włosy. Wiele z nas ma swoje pewne rytuały, jednak największy sen z powiek spędza nam depilacja nóg, pach i innych części ciała. Jest to pielęgnacja dość czasochłonna i często kończy się na zacięciach czy podrażnieniach. Rozwiązaniem jest depilacja laserowa, czyli sposób na trwałe usunięcie włosków, bez zbędnego bólu. Przyjrzyjmy jej się bliżej!
Depilacja laserowa i jej działanie
Gładkie ciało to marzenie każdej kobiety, dlatego depilacja laserowa cieszy się sporym zainteresowaniem. Polega na usuwaniu zbędnego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera, które wnikając głęboko w skórę niszczy cebulkę włosa, wraz z jej korzeniami. Zabieg ten nie powoduje podrażnień, zatem może być wykonany w najczulszych miejscach, tj. górna warga, pachy czy strefa bikini. Laser nie narusza delikatnej struktury naskórka i jego działanie jest zupełnie bezbolesne. Podczas naświetlania możemy jedynie poczuć lekkie szczypanie lub pieczenie. Istotne jest, aby przygotować się odpowiednio do takiego zabiegu. Przede wszystkim nie możemy podrażniać naszej skóry. Musimy odłożyć na półkę elektryczne depilatory, wosk i peelingi. Jeśli posiadamy pewne rany i świeże skaleczenia, warto zabieg przełożyć. Dyskwalifikuje nas także łuszczyca, opryszczka, wysoka nadwrażliwość skóry, ciąża, choroby nowotworowe czy skóra ze skłonnością do przebarwień. Podobnie z opalenizną, która w połączeniu z laserem może doprowadzić do poparzeń i odbarwień. Po zabiegu należy unikać basenów, gorących kąpieli, peelingów, sauny czy używać preparatów na bazie alkoholu.
Jak często wykonywać depilację laserem?
Aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosków, należy poddać się min. 6 zabiegom depilacji laserowej, w odstępach co 4 tygodnie. Czas jednej sesji zależy od powierzchni depilowanej skóry i wynosi nawet do 2 godzin. To, jak szybko laser upora się z naszym owłosieniem zależy od koloru, rodzaju, ilości i struktury naszych włosków. Najtrudniejsze do usunięcia są włoski jasne. Dla osób niecierpliwych mamy złą wiadomość! Uzyskanie perfekcyjnie gładkiej skóry wymaga czasu. Każdy włosek potrafi rosnąć w innym czasie i być w innym fazie wzrostu, dlatego na jednym zabiegu nie możemy zakończyć. Nasza cierpliwość zostanie jednak wyjątkowo nagrodzona. Niestety nie jest prawdą, iż po depilacji włoski znikną na zawsze. Ich wzrost jest nadal możliwy, lecz znacznie spowolniony. Po upływie roku lub dwóch pojawiają się pojedyncze włoski a wtedy konieczne będzie wykonanie zabiegu przypominającego.
Na co zwrócić uwagę wybierając salon?
Tutaj ważną rolę odgrywa doświadczenie personelu oraz sprzęt, który powinien być opatrzony certyfikatem bezpieczeństwa. Od jakości lasera zależy efekt końcowy. Dobry gabinet to również możliwość przeprowadzenia konsultacji przed zabiegiem czy możliwość wykupienia pakietu, który pozwoli oszczędzić trochę pieniędzy i wykonać kilka zabiegów w atrakcyjnej cenie. Zabiegi depilacji laserowej można wykonać np. w Instytucie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej IMAGE w Szczecinie, gdzie znajdziemy wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin: kosmetologii, medycyny estetycznej, dietetyki, podologii czy fizjoterapii. Pamiętajmy, że efekt gładkiej skóry, nie musi kojarzyć się z niekończącą się walką. Depilacja laserowa pomaga pozbyć się ich na długi czas.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana