Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co zrobić aby nie płacić za energie elektryczna
Coraz powszechniejsze staje się pobieranie prądu elektrycznego z odnawialnego źródła energii, jakim są promienie słoneczne. Darmowy prąd elektryczny jest możliwy dzięki zjawisku fotowoltaicznemu, czyli przetwarzania światła na energię za pomocą ogniw. W tym celu wymagane jest wyliczenie poboru mocy, instalacja odpowiednich paneli oraz inwertera solarnego.
Darmowa energia elektryczna
Zużycie energii elektrycznej przeważnie zależy od potrzeb domowników, natomiast wynikłe z tego tytułu koszty wiążą się z narzuconymi stawkami. W skali miesiąca mogą one nie wydawać się zbyt duże, natomiast roczne zużycie generowane z różnych urządzeń RTV, AGD czy innych potrzeb okazuje się bardzo kosztowne. Dlatego coraz powszechniejsza staje się fotowoltaika, czyli przetwarzanie promieni słonecznych na darmową energię elektryczną. W tym celu wykorzystuje się specjalne instalacje złożone z paneli fotowoltaicznych i inwertera solarnego. Do niedawna była to technologia dostępna tylko dla nielicznych ze względu na wysokie koszty paneli. Obecnie ceny są dużo niższe niż kilkanaście lat temu.
Zanim uzyskamy darmowy prąd
Warunkiem poboru darmowego prądu jest bezpośredni dostęp do promieni słonecznych oraz dobór nowoczesnej, wydajnej instalacji o odpowiedniej mocy. Wymagane jest przy tym obliczenie poboru mocy w stosunku do rocznego zużycia prądu przy uwzględnieniu warunków klimatycznych danego regionu. Bardzo ważny jest odpowiedni montaż paneli słonecznych. Powinny one znajdować się w niezacienionym miejscu pod odpowiednim kątem, dzięki czemu nie będą zbierały się na nich zanieczyszczenia. Najczęściej instalację wykonuje się na dachu domu. Odpowiednia ilość niezagospodarowanej przestrzeni umożliwia wykonanie instalacji naziemnej. Można także wykorzystać panele jako formę zadaszenia np. wiaty dla samochodów.
Czy inwestycja się zwraca?
Fotowoltaika to pobór energii, który jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. Zaletą jest nie tylko darmowe korzystanie z prądu elektrycznego, ale również możliwość odsprzedaży jego nadwyżek do sieci elektroenergetycznej. To wszystko sprawia, że jest to inwestycja, która się zwraca, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych opłatach za prąd. Te z kolei z roku na rok stają się coraz wyższe. Pracownik firmy OZE Technik w Gryfinie dodaje:
Warto także zaznaczyć, że ze względu na ekologiczną formę otrzymywania energii, można starać się o pozyskanie dotacji z programów unijnych, krajowych czy finansowanie w oparciu o preferencyjne kredyty Banku Ochrony Środowiska. Nasza firma zajmuje się nie tylko sprzedażą i instalacją, ale także kompleksowym pozyskiwaniem dotacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana