Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co wpływa na kondycję włosów?

Piękne, gęste i mocne włosy to marzenie każdej kobiety. Choć mężczyźni mniej chętnie przyznają się do troski o urodę, również oni starają się o schludny wygląd włosów, a ich utrata, czyli po prostu łysienie, często jest dla nich źródłem głębokich kompleksów. Zastanówmy się, co wpływa na kondycję włosów i w jaki sposób prawidłowo się o nie troszczyć.
Dieta a włosy
Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się przejść na restrykcyjną dietę odchudzającą, prawdopodobnie jej efekty były dostrzegalne również na włosach. To, co jemy, ma olbrzymi wpływ na kondycję i wygląd włosów. Aby mogły rosnąć zdrowo, organizm potrzebuje witamin oraz minerałów. Najlepszym źródłem niezbędnych człowiekowi składników odżywczych jest pożywienie, dlatego dobrze skomponowana dieta powinna być przede wszystkim różnorodna. Podstawowym źródłem witamin są warzywa i owoce, jednak ważnych mikroelementów, takich jak magnez, żelazo, cynk, miedź oraz białek i kwasów tłuszczowych dostarczaj sobie z produktów zwierzęcych. Tak, mięso też jest zdrowe i potrzebne. Pod warunkiem, że będziesz wybierać mądrze.
Nieprawidłowa dieta mocno odbija się na kondycji włosów. Może prowadzić nie tylko do utraty blasku i zwiększonej łamliwości, ale też intensywnego wypadania. Jedną z metod diagnostycznych wykorzystywanych w naszej klinice jest analiza pierwiastkowa włosów, która pozwala określić stan odżywienia organizmu, który ma zasadnicze znaczenie dla kondycji włosów – mówi ekspert z warszawskiej Kliniki Trychologicznej Hair-Med.
Włosy i ogólne samopoczucie
Na wygląd i kondycję włosów wpływa także styl życia i stan zdrowia. Stres, przemęczenie, obniżenie samopoczucia, korzystanie z używek, a zwłaszcza papierosów i alkoholu – wszystko to może prowadzić do osłabienia skóry głowy, a przez to również włosów. Pogorszenie wyglądu i osłabienie włosów towarzyszy też niektórym schorzeniom, zwłaszcza zaburzeniom hormonalnym oraz problemom dermatologicznym. Co ciekawe, również choroby zakaźne, a nawet wysoka gorączka mogą odcisnąć piętno na fryzurze, chociaż zniszczenia wywołane takimi stanami mogą ujawnić się dopiero kilka miesięcy po przebytych dolegliwościach.
Pielęgnacja włosów
Włosy i skóra głowy wymagają prawidłowej pielęgnacji. Niestety, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak powinna wyglądać, i że obejmuje nie tylko higienę. Nagminnie popełnianym błędem jest codzienne mycie włosów przy użyciu niewłaściwie dobranych kosmetyków. W ten sposób przesuszamy skórę głowy i narażamy ją na podrażnienia. Aby skóra głowy była zdrowa i dobrze nawilżona, powinniśmy myć włosy zaledwie 3 razy w tygodniu, używając delikatnych, najlepiej specjalistycznych szamponów. Jeśli do stylizacji używamy suszarki, warto wybierać urządzenia z regulacją temperatury nadmuchu i suszyć włosy chłodnym powietrzem.
Właściwa pielęgnacja włosów obejmuje także ich ochronę. Podczas mrozów wskazane jest noszenie czapki, latem trzeba chronić głowę przed promieniowaniem słonecznym. Skrajne temperatury i promieniowanie UV to czynniki bardzo szkodliwe dla włosów. Również kosmetyki do stylizacji nie są ich sprzymierzeńcem. Jeśli to możliwe, ogranicz stosowanie lakierów i pianek.
Zmęczone, osłabione, wypadające włosy mogą potrzebować profesjonalnej pomocy. Znajdziesz ją w klinice trychologicznej. Doświadczony trycholog zbada skórę twojej głowy oraz strukturę włosa i na tej podstawie zaleci odpowiednie działania. Oprócz kuracji i zabiegów wykonywanych w gabinetach warto skorzystać z zaleceń specjalisty, który wskaże ci najlepsze kosmetyki dopasowane do indywidualnych potrzeb twojej skóry głowy i włosów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana